Kovaľčuk najužitočnejším hráčom: Splnil som sen otcovi, Dacjuk ôsmym Rusom v Triple gold clube

PJONGČANG - Hokejisti výberu Olympijských športovcov z Ruska získali na ZOH v Pjongčangu zlaté medaily. Zverenci trénera Olega Znaroka zvíťazili v nedeľňajšom finále v Hokejovom centre v Kangnungu nad Nemeckom 4:3 po predĺžení.
Zdroj: 27642

hlasy po zápase /zdroj: championat.ru/:

Iľja Kovaľčuk, útočník OŠR a MVP turnaja: "Je to veľmi drahá medaila, ktorú venujem otcovi do neba. Bol to jeho sen. Ukázalo sa, že to bol náročný turnaj. Náš tréner dal dokopy správny tím, mnohí hráči takýto turnaj hrali po prvý raz. Bolo dôležité, že sme našli sily na vyrovnanie."

Neskutočné finále rozhodlo až predĺženie, nemecká rozprávka šťastný koniec nenapísala

Pavel Dacjuk, útočník OŠR: "Víťazstvom na olympiáde som si splnil svoj posledný sen."

TOP 5 hviezd, ktoré by pred uzávierkou prestupov v NHL mohli zmeniť dres + BONUS

Konečné poradie: 1. OŠR, 2. Nemecko, 3. Kanada, 4. Česko, 5. Švédsko, 6. Fínsko, 7. USA, 8. Nórsko, 9. Slovinsko, 10. Švajčiarsko, 11. SLOVENSKO, 12. Kórejská republika