Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Hlasy po prehratom zápase: Toto sú naši možní súperi v kvalifikácii!

PJONGČANG - Slovenskí hokejisti prehrali v sobotu vo svojom záverečnom zápase v B-skupine na ZOH v Pjongčangu so Slovinskom 2:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch.
Na snímke sprava hore tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay, asisitenti Ján Lašák, Vladimír Országh.
Na snímke sprava hore tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay, asisitenti Ján Lašák, Vladimír Országh. Zdroj: TASR
Zdieľajte:

V tabuľke tak obsadili posledné 4. miesto a unikol im priamy postup do štvrťfinále, o ktorý sa pobijú v kvalifikácii. Ich súper bude známy v nedeľu po skončení bojov v A- a C-skupine.

Prečítajte si aj

Branislav Konrád chytá strelu Slovincov.FOTO Slováci napokon v skupine až štvrtí: Obetavý výkon našich hokejistov zlomil až nájazd Jegliča

Slováci obsadia v tabuľke všetkých tímov po základnej časti 10. priečku ako najlepší tím zo štvrtých miest, v kvalifikácii sa tak stretnú s najlepším mužstvom z tretích priečok. Najreálnejšie sa javí ako ich súper USA, Švajčiarsko alebo Česko, čisto teoreticky aj Kanada, to by však obhajca zlata musel prehrať v záverečnom skupinovom dueli s Kórejskou republikou.

hlasy po zápase /zdroj: RTVS, IIHF/

Craig Ramsay, tréner SR: "Prehra ma mrzí. Slovinci výborne bránili stredné pásmo, ťažko sa nám cez nich presadzovalo. Nemôžeme sa nechať tak často vylučovať. Mali by sme byť disciplinovanejší, lebo nie je možné ubrániť všetky oslabenia. Je tu ešte priestor na to, aby sme vylepšili hru v presilovkách i oslabeniach."

Tomáš Surový, útočník SR: "Mohli sme vyhrať a postúpiť, ale už je to jedno. Uvidíme, akého súpera dostaneme do osemfinále. Nedá sa plakať nad rozliatym mliekom. Teraz to bude o jednom zápase, máme dva dni na oddych."

Miloš Bubela, útočník a strelec prvého gólu SR: "Pocity nie sú dobré. Nespravili sme to, čo sme chceli. Nevyhrali sme tento zápas a nevyužili sme jedinečnú šancu postúpiť priamo do štvrťfinále. Slovinci nás v podstate v ničom až tak neprekvapili. Od začiatku o dušu korčuľovali, nám sa hralo ťažko, nevychádzal nám prechod cez stredné pásmo, chvíľami nám nevychádzalo nič. Musíme sa vyhýbať vylúčeniam, už druhý zápas za sebou sme na to doplatili."

Marcel Haščák, autor druhého gólu SR: "Nemáme sa za čo hanbiť, hrali sme dobre. Ak by sme nedostali góly v presilovkách, mohlo sa to vyvíjať inak. Ja som na nás hrdý. Mohli sme si to uľahčiť, teraz to bude ťažšie, ale musíme hrať ďalej. Žiadny súper tu nie je ľahký, v ďalšom zápase hráme o všetko. Musíme sa dobre pripraviť a dobre si oddýchnuť."

Jan Muršak, kapitán Slovinska: "Sú väčšia hokejová krajina ako my, majú viac hráčov, viac profesionálnych klubov. Navyše sme celkom blízko seba, takže je tu aj rivalita. Vždy je dobré zahrať si proti nim, majú dobrý tím. Proti Rusom bolo ťažšie hrať náš systém, keďže boli o toľko lepší."

Tabuľka

1. OŠR 3 2 0 0 1 14:5 6*

2. Slovinsko 3 0 2 0 1 8:12 4

3. USA 3 1 0 1 1 4:8 4

4. SR 3 1 0 1 1 6:7 4

*-priamy postup do štvrťfinále

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články