Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

FOTO Jozef Golonka: Z mladých hokejistov netreba robiť dopredu hviezdy, aby im nenapršalo do nosa

BRATISLAVA - Veľká legenda slovenského hokeja, Jozef Golonka, sa v rozhovore pre Šport24 vyjadril k téme hokejových talentov na Slovensku.
Na snímke vpravo legendárny slovenský útočník Jozef Golonka s manželkou Boženou zdraví divákov.
Na snímke vpravo legendárny slovenský útočník Jozef Golonka s manželkou Boženou zdraví divákov. Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Časy, kedy sme každé ráno na teletexte nachádzali viacero slovenských mien pri výsledkoch nočných zápasov NHL sú už dávno preč. Skvelá generácia, ktorú uzatvárajú Chára, Hossa či Gáborík je už pomaly ale isto preč a tá nová stále nie a nie prísť.

Pozrite si aj

Martin Fehérváry strelil svoj prvý gól vo Švédsku.VIDEO Talentovaný Fehérváry strelil svoj prvý gól vo Švédsku: Takouto bombou nedal brankárovi šancu

Vedomí si toho je aj čerstvý osemdesiatnik Jozef Golonka, ktorý v rozhovore pre Šport24.sk prehovoril na túto tému.

"Iste sa nájdu talenty aj v tejto dvadsiatke, ako napríklad Marián Studenič, ktorého cepoval Žigmund Pálffy, ale nie len on. Záležať bude ale na chlapcoch, či budú na sebe tvrdo pracovať alebo sa spustia a po tejto generácii ostane jedna veľká jama.

Na snímke legendárny slovenský útočník Jozef Golonka s dresom počas slávnostnej gratulácie k jeho 80. narodeninám.
Na snímke legendárny slovenský útočník Jozef Golonka s dresom počas slávnostnej gratulácie k jeho 80. narodeninám. Zdroj: TASR

"V minulosti sme mali veľké talenty v Daňovi či Réwayovi a nešlo to celkom podľa predpovedí. Preto z nich netreba robiť dopredu veľké hviezdy, aby im nenapršalo do nosa. Pretože ak premrháte správny čas, potom je neskoro."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: šport24.sk

Diskusia

Podobné články