VIDEO Halák zažiaril proti Buffalu, bol treťou hviezdou zápasu

NEW YORK - Hokejisti New Yorku Islanders v bránke so Slovákom Jaroslavom Halákom zdolali v noci na štvrtok v zámorskej NHL Buffalo 3:2 po predĺžení.
Zdroj: 26407

Halák predviedol v prvom zápase po vianočnej prestávke 35 úspešných zákrokov a vyhlásili ho za tretiu hviezdu stretnutia. Víťazný gól domácich "ostrovanov" strelil v druhej minúte predĺženia Mathew Barzal.

Radosť z výhry mal aj kapitán Bostonu Zdeno Chára, Bruins si poradili doma s Ottawou jednoznačne 5:1. Naopak naprázdno vyšiel Detroit so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom, ktorý prehral na ľade New Jersey 1:3. Nebodoval ani obranca Andrej Sekera, ktorého Edmonton podľahol domácemu Winnipegu 3:4. Do zostavy Jets sa opäť nezmestil slovenský útočník Marko Daňo, v pozícii zdravého náhradníka bol už v 29. zápase v rade.

MSJ Slováci na úvod s debaklom od Kanady, Bokroš: Čo ma mrzí najviac...

NHL:
Boston - Ottawa 5:1, Carolina - Montreal 3:1, New Jersey - Detroit 3:1, New York Islanders - Buffalo 3:2 pp /HALÁK za domácich kryl 35 striel/, Pittsburgh - Columbus 5:4 pp a sn, Minnesota - Dallas 4:2, New York Rangers - Washington 1:0 pp a sn, St. Louis - Nashville 1:2, Winnipeg - Edmonton 4:3, Colorado - Arizona 1:3, Anaheim - Vegas 1:4