Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Országh víta nové tváre, Gélinas je po operácii

BANSKÁ BYSTRICA - Tréner HC ´05 iClinic Banská Bystrica je spokojný s trojicou nových hráčov v jeho mužstve, ktorí si svoj debut odkrútia v derby proti HKM Zvolen.
Országh na lavičke Banskej Bystrice.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Už minulý týždeň vedenie klubu oznámilo príchod kanadského obrancu Stevena Delisleho, vo štvrtok sa k nemu pridali Michal Kabáč z Liptovského Mikuláša a Mislav Rosandič, pôsobiaci v Hradci Králové. Mladá dvojica prišla na dvojmesačné hosťovania: "Určite budú oživením, čo sme potrebovali. Ten káder bol zatiaľ stabilný, zmien nebolo veľa," povedal Országh pre hokejovysvet.sk.

Prečítajte si aj

Na snímke tréner Banskej Bystrice Vladimír Országh.Országh: Momentálne sme mužstvom dvoch tvárí

40-ročný kouč je navyše rád, že do svojho mužstva dostal dvoch zadákov, ktorí sa dajú použiť aj na presilové hry: "Mislav je ofenzívny obranca, ktorý nám chýba celú sezónu. Vieme, čo od neho čakať," hovorí Országh: "Steve je veľký a silný. Určite mu budeme musieť nechať čas, pretože je prvýkrát mimo Severnej Ameriky. Vie si však svojou silou spraviť poriadok okolo brány. Má dobrú strelu, takže aj tieto jeho prednosti chceme využívať."

"Michal je zas energický hráč, ktorý prinesie energiu a fyzickú hru, s ktorou nie som v tejto sezóne dostatočne spokojný. Uvidíme, ako sa bude javiť a čo s ním bude ďalej. Každý hráč má v mužstve nejakú úlohu a budeme od neho vyžadovať, aby to plnil," nechal sa počuť banskobystrický lodivod.

Prečítajte si aj

Mislav Rosandič v drese Banskej Bystrice.HC ´05 iClinic Banská Bystrica získala na hosťovanie dvoch mladých hráčov

Zlou správou však je zranenie Kanaďana Guillaumeho Gélinasa, ktoré je vážnejšie, ako to najskôr vyzeralo: "Máme zraneného Gélinasa, ktorý je po operácii kolena, takže Rosandič je veľmi vhodná náhrada," dodáva Vladimír Országh.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk/Matej Kubove

Diskusia

Podobné články