VIDEO+FOTO Môj dom, môj hrad: Líder z Trenčína pokoril majstra!

TRENČÍN - Líder z Trenčína privítal majstrovskú Banskú Bystricu.

HC Nové Zámky - MHK 32 Liptovský Mikuláš 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)

Gól: 27. Paukovček (Rapáč), 41. Langhammer, 43. Sukeľ (Kriška), 56. Piatka

HC Nové Zámky:
Kováč – M. Jass, Salija, Novák, Plašil, Šimek, Hruška, Štumpf, Trávníček – Zbořil, Novotný, Cetkovský - Monja, Špirko, Rajenko – Varga, Škoda, Lantoši – Fábry, Rehák, K. Jass

MHK 32 Liptovský Mikuláš:
Košarišťan – Nádašdi, Luža, Tabaček, Moravčík, Nemec, Suchý, Nitriansky, Pacalaj – Kriška, M. Sukeľ, Uram – Spilar, Langhammer, Piatka – Rapáč, Paukovček, J. Sukeľ – Števuliak, Lištiak, Laco

Šláger kola prvého s tretím tímom tipsportligovej tabuľky začal lepšie líder z Trenčína. Prvú vážnejšiu šancu si vypracoval kapitán Radivojevič. Fínsky brankár Lassila však bol na mieste. Hostí mohol do vedenia poslať Gábor. Puk za chrbát Valenta nedokázal pretlačiť. Prvé oslabenia "barani" prežili bez vážnejších problémov. Blízko úvodného gólu bol v 12. minúte Surový. Snažil sa rozhýbať brankára a poslať puk pod hornú žrď, ale Valent sa nenechal vyviesť z miery. Druhá presilová hra v podaní Dukly priniesla gólové korenie. Sojčík našiel dobre postaveného Hecla a ten po prvý raz prestrelil Lassilu. O minútu viedli Trenčania dvojgólovým náskokom. Skvelú prácu urobil Pač a naservíroval ideálny puk Heclovi, ktorý ho poslal do siete.

Po prestávke túžili domáci hokejisti pridať tretí gól. Hossa poslal puk do jazdy Vargovi. Ten sa pokúsil prudkou strelou prekonať Lassilu, ale brankár Banskej Bystrice bol na mieste. Banskobystričanom nezostávalo nič iné, iba sa tlačiť do zakončenia. Boli síce aktívnejší, no gólové ovocie to neprinášalo. Hokejisti Dukly sa prevažne bránili a snažili sa o brejkové situácie. Ideálnu príležitosť zdramatizovať priebeh zápasu mal v 39. minúte Belluš. V dobrej pozícii nedokázal trafiť priestor bránky.

VIDEO Cehlárik po premiérovom góle v NHL: Čoho sa najviac obával?

Hostia sa v záverečnej tretine dostali naspäť do zápasu. V 42. minúte predviedol prehľad Hohmann. Prihral priamo do predbránkového priestoru Bubelovi, ktorý puk poslal do horných poschodí bránky – 2:1. Blízko hetriku bol v 45. minúte Hecl. Z medzikružia na dvakrát Lassilu neprekonal. Úradujúcemu majstrovi sa podarilo vyrovnať v 51. minúte. Mihálik si nakorčuľoval na prihrávku, Valent mal zakrytý výhľad a strela mu prešla pomedzi betóny. Z nerozhodného stavu sa dokázali hostia radovať sotva minútu. Obranca Sedlák sa pošmykol a v samostatnom úniku skóroval Varga – 3:2. Následne mohla Dukla o svojom triumfe rozhodnúť. V presilovej hre však mali najväčšiu šancu "barani". Bartánus svoj nájazd nepremenil, keďže trafil iba výstroj brankára. V závere ešte pri hre bez brankára pridal štvrtý zásah Trenčanov Sojčík. Dukla je na domácom ľade stále nezdolaná.

HK Dukla Trenčín - HC'05 iClinic Banská Bystrica 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)

Góly: 14. Hecl (Sojčík, Hossa), 15. Hecl (Pač), 51. Varga - 41. Bubela (Hohmann, Bartánus), 50. Mihálik (Grundlng, Surový)

Rozhodovali: Hejduk, Úlehla – Blümel, Šefčík, vylúčení: 1:3, navyše: Lamper (Banská Bystrica) 10 minút OT za napádanie rozhodcov, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3636 divákov