Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Poprad vyrovnal svoje záväzky, nemal by chýbať v extralige

Vedeniu slovenského hokejového klubu HK Poprad sa podarilo vyrovnať svoje finančné záväzky z uplynulej sezóny a mal by tak štartovať aj v nasledujúcom ročníku extraligy.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

"Oznámili nám, že vyrovnali svoje záväzky. Samozrejme, že to podlieha ešte malému šetreniu, utorňajšiemu schváleniu Výkonného výboru a uznaniu alebo neuznaniu požiadavky na udelenie licencie," uviedol pre TASR riaditeľ spoločnosti Pro Hokej Vladimír Paštinský.

Nová sezóna Tipsport extraligy by tak mala mať rovnaké zloženie ako vlani. Osem z desiatich účastníkov - Skalica, Trenčín, Piešťany, Nitra, Banská Bystrica, Martin, Žilina i majstrovské Košice vyrovnalo svoje finančné záväzky za sezónu 2013/2014 už v prvom termíne 1. augusta. O dvojtýždňový odklad požiadali iba Zvolen a Poprad. HKM ešte vo štvrtok, teda deň pred uzávierkou, deklaroval vyrovnanie finančných záväzkov voči hráčom a trénerom. Poprad síce začiatkom augusta priznal finančné problémy, no v uplynulých dňoch získal dotácie od mesta i súkromného podnikateľa Jana Telenského (obaja po 150.000 eur).

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články