Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Bondrovi sa dostalo pocty: Washington ho vymenoval do významnej funkcie

ARLINGON - Zámorský hokejový klub NHL Washington Capitals vymenoval do funkcie výkonného riaditeľa združenia bývalých hráčov tímu niekdajšieho slovenského reprezentanta Petra Bondru.
Peter Bondra vymenovaný za výkonného riaditeľa združenia bývalých hráčov.
Peter Bondra vymenovaný za výkonného riaditeľa združenia bývalých hráčov. Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Štyridsaťdeväťročný Slovák odohral v zámorskej profilige 1081 zápasov s bilanciou 503 gólov a 389 asistencií. Päťkrát sa objavil v Zápase hviezd, do dnešného dňa je v rámci klubovej histórie druhý najlepší strelec (472 gólov) a druhý v počte kanadských bodov (825). V reprezentačnom drese si zahral na dvoch olympiádach (1998, 2006), z majstrovstiev sveta má zlato (2002) a bronz (2003). Štyri roky bol tiež generálny manažér slovenskej reprezentácie a v predchádzajúcom roku pôsobil ako skaut Výberu Európy na Svetovom pohári. "Teším sa, že sa môžem pripojiť ku Capitals oficiálne. Washington bol vždy môj domov a už sa teším, ako budem môcť pomôcť organizácii," uviedol Bondra.

Prečítajte si aj

Alexander Ovečkin sa raduje z gólu.VIDEO Peter Bondra v ohrození, Ovečkin prekonal storočný rekord

Vo svojej novej funkcii sa Slovák zameria na rozvoj programu a udalostí v rámci Asociácie bývalých hráčov Capitals, tiež na ich nábor a zvýšenie príjmov programu. Taktiež bude podporovať rozvíjanie fanúšikovskej oblasti. "Sme nadšení z toho, že sa k nám pripojí známa tvár. Petrov prínos na ľade i mimo neho je výnimočný," citovala oficiálna ligová webstránka prezidenta spoločnosti Monumental Sports & Entertainment Jima Van Stonea.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články