Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Rais nakoniec bude hájiť farby Piešťan

V hokejovom extraligovom klube ŠHK 37 Piešťany by mal aj v nasledujúcej sezóne pôsobiť obranca Matúš Rais.
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Nitriansky rodák, ktorý prišiel do kúpeľného mesta v polovici minulej sezóny, absolvoval v uplynulých dňoch skúšku v kazašskom tíme Sarjarka Karaganda (VHL), no miesto si v ňom nevybojoval.

"Angažmán v kazašskej Karagande mi nevyšiel. Bola tam silná konkurencia, vyberalo sa z veľkého množstva hráčov a do základného kádra som sa nepresadil. Bol som dohodnutý s pánom Lušňákom (prezidentom klubu, pozn. red.), že keby mi to nevyšlo, tak sa rád vrátim do Piešťan," povedal Rais pre internetovú stránku ŠHK 37.

Dvadsaťtriročný zadák nazbieral v minulej extraligovej sezóne v dresoch Nitry a Piešťan dokopy tri góly a šesť asistencií v 51 zápasoch. Na turnaj Mountfield Cup v Martine ešte s mužstvom nepocestuje, k tímu by sa mal pripojiť až v pondelok 18. augusta.

V kádri "havranov" nastali pred martinským turnajom viaceré zmeny. Trénerov Romana Sýkoru a Jozefa Krišáka o svojich schopnostiach nepresvedčilo trio Peter Gula, Filip Martinec a Jakub Makovský a s mužstvom sa už pripravovať nebudú. Naopak na skúšku prichádza do ŠHK 37 30-ročný útočník Tomáš Klempa. Piešťanský odchovanec a bývalý mládežnícky reprezentant SR pôsobil viac ako desať rokov v nižších zámorských súťažiach.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články