VIDEO Tretí deň na Spengler Cupe: Slovákom sa nedarilo, Davos vyhral s odretými ušami

DAVOS - Ako vyzeral tretí deň na Spengler Cupe?

Oba tímy nastúpili s niekoľkými zmenami, ale na výkonoch sa to nepodpísalo, práve naopak. Do vedenia išlo Dinamo, ale Davos následne od sedemnástej do tridsiatej minúty strelil štyri góly a zdalo sa, že si vybudoval rozhodujúci náskok.

Bieloruský tím však na dovtedy posledný gól súpera odpovedal ešte v rovnakej minúte a o niekoľko sekúnd to už bolo iba o jeden gól. Za takéhoto skóre sa išli do kabín aj po druhej tretine, takže tá posledná sľubovala drámu.

Enzo Corvi poslal svoj tím do vedenia o dva góly, ale aktivita Minsku niesla ovocie a prišlo zníženie, ktoré však musel odobriť až videorozhodca, keďže Arno del Curto si prvýkrát na turnaji zobral takzvaný "Coach challenge", no neuspel.

V úplnom závere to bol skvelý hokej presúvajúci sa zo strany na stranu. Dinamu však stačilo prehrať o gól, keďže prvú priečku by si udržalo a tak sa aj stalo. Kouč bieloruského tímu ani neodvolal Lalandeho, takže účastník KHL bude mať deň voľna.

HC Dinamo Minsk - HC Davos 4:5 (1:1, 2:3 , 1:1)

Góly: 5. Klinkhammer, 30. Karaban (Kitarov), 31. Pavlovič (Palushaj), 48. Pavlovič (Klinkhammer) – 17. Hall (Shore, Ruutu), 22. Schneeberger (Corvi), 23. Perttu (Ruutu, M. Wieser), 30. Shore (Ledin), 42. Corvi

Dinamo Minsk: Lalande (Scrivens) – Lisovec, Korobov, Gotovec, Graborenko, Šinkevič, Chenkel – Ellison, Klinkhammer, Karaban – Komarov, Materuchin, Kovyršin – Stas, Stepanov, Pavlovi – Drozd, Palushaj, Kitarov – Lopačuk, Volkov

HC Davos: Nyffeler (Senn) – Kindschi, Jung, Forster, Heldner, Schneeberger, Paschoud, Forrer, Rahimi – Ruutu, Perttu, M. Wieser – Hall, Ledin, Shore – Sciaroni, D. Wieser, Corvi – Kessler, Ambühl, Kousal

Konečná tabuľka skupiny Cattini

1. Dinamo Minsk 3 body, 11:9

2. HC Davos 3 body, 8:7

3. Kanada 3 body, 8:10

Hokejisti HC Lugano zdolali v stredajšom zápase na 90. ročníku Spenglerovho pohára v Davose českého extraligistu Mountfield Hradec Králové 4:3 a postúpili ako víťaz A-skupiny priamo do semifinále.

Za Mountfield chytal do 31. minúty slovenský brankár Patrik Rybár, po štvrtom inkasovanom góle ho medzi žŕdkami nahradil Ondřej Kacetl.

Postup do ďalšej fázy majú zabezpečený všetci účastníci tradičného turnaja. Víťazi skupín idú priamo do semifinále, tímy z druhých a tretích miest zohrajú play off o postup medzi elitné kvarteto. Finálový duel je na programe v sobotu na poludnie.

HC Lugano - Mountfield Hradec Králové 4:3 (2:1, 2:0, 0:2)

Góly: 12. Hofmann (Wilson), 19. Hofmann, 30. Fazzini (Lapierre), 31. Vesce (Klasen) – 12. Šimánek (Červený, Džerinš), 44. Džerinš, 52. Červený

/za H. Králové chytal P. Rybár do 31. min., inkasoval 4 góly/

HC Lugano: Manzato (52. Merzlikins) – Furrer, Chiesa, Wilson, Wisniewski, Ulmer, Heinrich, Hirschi, Sartori – Mårtensson, Klasen, Vesce – Hofmann, Zackrisson, Bürgler – Lapierre, Sannitz, Walker – Bertaggia, Fazzini, Gardner

Hradec Králové: Rybár (31. Kacetl) – Pláněk, Vydarený, Gregorc, Dietz, Newton, Štajnoch, Ehrhardt, Pavlas – Šimánek, Džerinš, Červený – Kukumberg, Bednář, Dej – Dragoun, Picard, Jarůšek – Köhler, Lhoták, Knotek

2. Andrew Ebbett (Kanada), Mason Raymond (Kanada), Per Ledin (HC Davos) 2+1

3. Alexander Materukhin (Dinamo Minsk), Nikita Komarov (Dinamo Minsk), Linus Klasen (HC Lugano), Andris Dzerins (Hradec Králové), Rob Klinkhammer (Dinamo Minsk) 1+2

4. Roman Kukumberg (Hradec Králové), Jevgenij Kovyrshin (Dinamo Minsk), Richard Jarušek (Hradec Králové), Dmitrij Monya (Jekaterinburg), Maxim Noreau (Kanada), Gregory Hofmann (HC Lugano), Alexander Pavlovič (Dinamo Minsk) 2+0

5. James Wisniewski (HC Lugano), Jacob Micfliker (Kanada), Luca Fazzini (HC Lugano), Rudolf Červený (Hradec Králové), Drew Shore (HC Davos), Adam Hall (HC Davos), Noah Schneeberger (HC Davos), Enzo Corvi (HC Davos) 1+1

6. Chay Genoway (Kanada), Alexander Torchenyuk (Jekaterinburg), Dustin Jeffrey (Kanada), Marc-Antoione Pouliot (Kanada), Ryan Wilson (HC Lugano), Maxim Lapierre (HC Lugano) 0+2

Najlepšia zostava tretieho dňa: Melvin Nyffeler (HC Davos) – Noah Schneeberger (HC Davos), Roman Graborenko (Dinamo Minsk) - Jiří Šimánek (Hradec Králové), Gregory Hofmann (HC Lugano), Alexander Pavlovič (Dinamo Minsk)

Program štvrtého dňa (29.12.2016):

Štvrťfinále

15:05 HK Mountfield Hradec Králové - Kanada(Víťaz bude hrať semifinále proti Dinamu Minsk)

20:15 HC Davos - Avtomobilist Jekaterinburg (Víťaz bude hrať semifinále proti HC Lugano)