Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Trenčín začína prípravu aj so silnou štvoricou

Hokejisti Dukly Trenčín v pondelok prvýkrát vykorčuľovali na ľad pred štartom novej extraligovej sezóny.
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Tréner Roman Stantien mal k dispozícii 33 korčuliarov a troch brankárov, na ľade sa objavili aj Branko Radivojevič a Tomáš Starosta.

Obaja dlhoroční slovenskí reprezentanti sú zatiaľ bez zmluvy na ďalšiu sezónu. S tímom sa bude pripravovať aj skúsený obranca Richard Lintner a v utorok sa do tréningového procesu s Trenčanmi zapojí aj ďalší zo slávnych odchovancov klubu Tomáš Kopecký.

V prípade Lintnera a Radivojeviča by pritom nemalo ísť len o spoluprácu na tréningoch. "Sme dohodnutí s Brankom Radivojevičom, že keď nebude mať novú zmluvu, začne sezónu v Dukle. V obrane nám určite pomôže v úvode sezóny aj Richard Lintner," povedal športový manažér Dukly Jozef Daňo.

Stantien privítal takmer hotový káder. "Chceli by sme ešte jedného dobrého hráča do útoku a jedného do obrany, ale uvidíme, čo sa podarí. Už sme mali niečo vybrané, no padlo nám to," uviedol pre TASR.

Hlavný kouč však z prvého tréningu príliš veľa radosti nemal. "Sme rozdelení na skupiny, pretože je nás veľmi veľa. Nebolo to dobré ani čo sa týka ľadu, pretože vonku je zlé počasie a všetko sa to tu zráža a je veľká hmla. Ľad je nekvalitný, takže sa na ňom veľa vecí robiť nedá," posťažoval sa.

"Každý deň nás čakajú dvojfázové tréningy na ľade, predtým posilňovňa a po tréningoch zase výbehy a bicykle. Čiže chalani tu budú od rána do večera. Prvý zápas so Senicou odohráme 5. augusta, o dva dni neskôr nás čaká Havířov a 12. augusta kazašský Pavlodar, potom je už Rona Cup," dodal Stantien. Trenčania odohrajú celkovo jedenásť prípravných duelov.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články