Maďarská hviezda z Majstrovstiev sveta podpísala zmluvu s klubom NHL
22-ročný rodák z Budapešti odchytal minulý ročník v MOL lige za Debrecín HK, ale po skončení sezóny sa stal voľným hráčom a tak po ňom siahla Minnesota Wild. Mladík sa teraz bude snažiť presadiť do jej prvého tímu.
V minulosti už vysoký gólman za "veľkou mlákou" pôsobil a to dve sezóny, ktoré strávil v tíme El Paso Rhinos. Ten hráva súťaž WSHL.
Počas juniorských čias bol taktiež hráčom klubu Székesfehérvár a na Slovensku pôsobil v ŠHK KŠK Bratislava aj v HK Trnava.
Širokú hokejovú verejnosť zaujal na MS v Rusku. Napriek vypadnutiu Maďarov naspäť do B-divízie zažil osobne podarené zápasy. Nastúpil na tri s bilanciou 91%. Priemerne inkasoval 3,67 gólu na zápas.
Súťažte o ceny za viac ako 250 eur, zlatú, striebornú a bronzovú medailu a 10 originálnych tričiek - limitovaná edícia k MS 2016! Tipujte zápasy Česko - USA a Kanada - Švédsko tu na našom Facebooku!
Autor: Matej Kubove
Zdroj informácií: eliteprospects.com