NHL: V akcii viacero Slovákov, s bodom však iba jeden jediný

NEW YORK - Slovenský hokejista Martin Fehérváry zaznamenal asistenciu v nočnom zápase zámorskej NHL. Jeho tím Washington Capitals však prehral doma s Ottawou 2:3 po predĺžení. Capitals prehrali šiesty zápas po sebe a v súboji o druhú divokú kartu vo Východnej konferencii sú o bod za Detroitom.
Slovenský hokejista Martin Fehérváry sa zranil.
Zdroj: TASR/AP - Mark Schiefelbein

Ottawa ukončila sériu troch prehier, o jej triumfe rozhodol desiatym gólom v sezóne Jake Sanderson. Slovenský obranca odohral 24:04 minút a bol druhý najvyťažovanejší hráč tímu po Johnovi Carlsonovi (28:58).

Acolatse na tréningu Michaloviec.Michalovce s problémom: Opora klubu schytala dištanc na tri zápasy!

Obranca Šimon Nemec odohral v drese New Jersey 20:29 minút, "diabli" prehrali doma s Nashvillom 2:3 po nájazdoch. Ako jediný v nich uspel Ryan O’Reilly. Duel poslal do predĺženia Luke Evangelista, ktorý v presilovej hre potrestal Nemcove vylúčenie za zdržovanie hry. Slovák sa previnil vyhodením puku mimo ľad.

MŠK Púchov ovládol 2. ligu.Je rozhodnuté! TIPOS SHL má nového účastníka

V akcii bol aj jeho krajan Juraj Slafkovský. Slovenský útočník odohral 18:31 minút na ľade New Yorku Rangers, jeho Montreal prehral 2:5. V drese domácich zaznamenal Artemin Panarin gól a tri asistencie a Mika Zibanejad dva góly a asistenciu. "Jazdci" svojím 53 víťazstvom vyrovnali svoj klubový rekord zo sezóny 2014/15. V utorok ho môžu prekonať v derby proti NY Islanders.

Marek Valach oslavuje gól.TEL: Michalovce prežili klinickú smrť a oslavujú prvý bod v semifinále