VIDEO Tatar v noci besnel: Jeho premiérový hetrik hovorí sám za seba!

NHL
NEW YORK - Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa blysol v zámorskej NHL hetrikom, ktorým pomohol Detroitu k víťazstvu 6:4 na Anaheimom.
Zdroj: nhl.com

Dvadsaťšesťročný útočník tak rázne prelomil streleckú smolu, keď v predošlých dvanástich zápasoch skóroval iba raz. Bol to pre neho premiérový hetrik v profilige, po 32 dueloch sezóny má na konte 14 bodov (7+7).

V noci na nedeľu sa do kanadského bodovania zapísali aj ďalší traja Slováci. Obranca Andrej Sekera sa dvoma asistenciami podieľal na výhre Edmontonu nad Tampou Bay 3:2 po nájazdoch. Marián Hossa a Richard Pánik zhodne jednou asistenciou prispeli k triumfu Chicaga 6:4 na ľade St. Louis.

Prečítajte si aj: VIDEO + FOTO Tipsportligové štadióny ožívajú, kde to žije najviac?

DETROIT RED WINGS - ANAHEIM DUCKS 6:4 (1:2, 3:1, 2:1) /TATAR za domácich 3+0/

DALLAS STARS - PHILADELPHIA FLYERS 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

MINNESOTA WILD - ARIZONA COYOTES 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

CAROLINA HURRICANES - BUFFALO SABRES 2:1 pp a sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

OTTAWA SENATORS - NEW JERSEY DEVILS 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

TORONTO MAPLE LEAFS - PITTSBURGH PENGUINS 2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

WASHINGTON CAPITALS - MONTREAL CANADIENS 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

NASHVILLE PREDATORS - NEW YORK RANGERS 1:2 pp a sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

ST. LOUIS BLUES - CHICAGO BLACKHAWKS 4:6 (1:1, 3:2, 0:3)

Andrej Sekera (Edmonton) 23:29 0 2 2 -1 0 0

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/