VIDEO Drámu rozhodol Lukáš Sedlák

CLEVELAND - Finálovú sériu Západnej konferencie AHL rozhodol už štvrtý zápas. Sezóna sa tak skončila už aj Petra Budaja.
Zdroj: facebook.com/ontarioreign

LAKE ERIE MONSTERS - ONTÁRIO REIGN 2:1 po dvojnásobnom predĺžení (1:0, 0:0, 0:1, 0:0, 1:0)
Góly: 7. Sedlák, 87. Sedlák - 43. Lowry
strely: 31:42; presilovky 0:0, oslabenia 0:0, 10 854 divákov
/konečný stav série 4:0/

Skóre duelu otvoril už v šiestej minúte Sedlák. Prvé dve tretiny zápasu boli strelecky viacmenej vyrovnané. V tej tretej mali hráči Ontária jasnú prevahu, z ktorej vyťažili aj vyrovnávajúci gól, po chybe inak skvele chytajúceho švédskeho brankára clevelandského celku Antona Forsberga. Ten už viac gólov do svojej siete nepustil. Viacerými vynikajúcimi zákrokmi sa potom zaskvel aj Peter Budaj. V druhej nastavenej dvadsaťminútovke ale už nezabránil prvej hviezde duelu, 23-ročnému Čechovi Lukášovi Sedlákovi, aby posunula svojim druhým gólom v zápase "príšery" do finále AHL.

Peter Budaj (Ontário Reign) kryl 29 z 31 striel súpera.

Vo finále Východnej konferencie AHL vedie Hershey Bears nad Torontom Marlies 3:0 na zápasy. Štvrtý možno rozhodujúci zápas série je na programe na ľade Toronta v noci z piatka na sobotu.

Zdroj informácií: theahl.com