Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Daňo sa k reprezentácii pripojí expresne rýchlo, pocestuje už do Lotyšska

Marko Daňo sa pripojí k slovenskej hokejovej reprezentácii už v stredu a o deň neskôr odletí s tímom do Lotyšska na záverečné dva prípravné zápasy pred MS v Česku.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Pre útočníka Columbusu sa klubová sezóna v zámorí skončila v noci na pondelok, jeho Springfield nepostúpil do play off AHL.

"Hneď po nedeľňajšom zápase som s Markom telefonoval a dohodli sme si predbežný plán. V pondelok naňho čakajú výstupné zdravotné testy, ktoré by mali byť v poriadku, pretože sa u Marka neobjavili žiadne zranenia. V utorok si zbalí veci, v stredu by sa mal pripojiť k reprezentácii a vo štvrtok s nami odletieť do Lotyšska, kde by mal hrať v generálke pred šampionátom, aby ho tréner Vladimír Vůjtek vedel zaradiť do formácie," uviedol pre oficiálnu webstránku SZĽH generálny manažér slovenskej reprezentácie Otto Sýkora, ktorý telefonoval aj s generálnym manažérom Columbusu.

Jarmo Kekäläinen potvrdil, že Daňo je voľný pre potreby reprezentácie.

Dvadsaťročný útočník má za sebou premiérovú sezónu v NHL, v ktorej pozitívne prekvapil. V drese Columbusu si pripísal v 35 zápasoch 21 bodov (8+13) ako i dvanásť plusiek. Hneď po skončení dlhodobej časti profiligy ho stiahli do farmárskeho tímu, v ktorého drese dohral základnú časť AHL. Daňo už reprezentoval Slovensko na MS, štartoval na šampionáte 2013 v Helsinkách.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články