Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Do Popradu s cieľom prelomiť čiernu sériu

Ani v piatom vzájomnom súboji s Bieloruskom nenašli slovenskí hokejoví reprezentanti recept na úspech. V košickej Steel aréne im nepomohlo ani vedenie 1:0 a 3:2, pretože zápas po divokej prestrelke napokon rozhodli až samostatné nájazdy, ktoré rozhodol Andrej Kosticyn.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

"Myslím si, že Bielorusi hrali to, čo sme očakávali, teda technický hokej a dobre korčuľovali. Do tretej tretiny musíme ísť disciplinovanejšie a nemalo by sa nám stávať to, čo sa stalo. Tri góly v oslabení sú na zamyslenie a musíme si to rozobrať. Tie fauly boli zbytočné, neubránili sme to a dvakrát nám súper dával gól do prázdnej bránky," analyzoval príčiny neúspechu Michel Miklík.

Dvadsaťdeväť sekúnd po začiatku druhého dejstva sa Nikolaj Stasenko snažil spacifikovať Ladislava Nagya, ktorý sa nedal a v šarvátke uštedril 100-kilovému protivníkovi niekoľko tvrdých rán. Slovenský útočník však na trestnú lavicu išiel s tržnými ranami na tvári. "Boli tam jeden na jedného, ďalší hráči do šarvátky nevstúpili a nakoniec z toho bola presilovka, čo Laco urobil dobre. Keď prekročíme vrch kruhov, tak sa vhadzuje v strednom pásme, preto sme obrancovia chvíľku počkali ako sa situácia vyvinie. Ak by išli do šarvátky i ďalší bieloruskí hráči, tak do toho vstúpime aj my," ozrejmil situáciu obranca Ivan Baranka, ktorý reagoval na otázku, prečo obrancovia nepomohli Nagyovi pri pästnej konfrontácii s vyšším a ťažším súperom.

Šéftréner slovenskej reprezentácie Vladimír Vůjtek nemá rád hokej s pästnými výmenami, preferuje hokejovosť. K situácii zo začiatku druhej tretiny uviedol: "Ja osobne nie som za bitky, Laco Nagy je tam na niečo iné ako na bitky. Samozrejme, bol k tomu i trošku vyprovokovaný, ale sú tam od toho hráči, ktorí majú chrániť ďalších a vytvoriť rešpekt. Ale sú tam aj takí, ktorí sa musia venovať hokeju a rozhodovať zápasy gólmi." Na najmenšom extraligovom štadióne v Poprade však pribudnú osobné súboje, no Patrik Lušňák v tom má jasno: "V Poprade je malé stredné pásmo, musíme to využiť, nehrať kombinačne, ale jednou nahrávkou sa dostať do útočnej tretiny a snažiť sa strieľať i dorážať puky."

Tri prehry po sebe (dve s Českom, jedna s Bieloruskom) v príprave na májový šampionát v Prahe a Ostrave velia slovenským reprezentantom v Poprade zvíťaziť a zrušiť i negatívnu päťzápasovú sériu s Bieloruskom. "Ani neviem, či ma teší gól a asistencia, pretože hokej je tímová hra a chceli sme vyhrať. V sobotu musíme veľa vecí zlepšiť, teda pripraviť sa čo najlepšie a víťazstvom otočiť negatívne série," konštatoval Miklík.

Zverenci trénera národného tímu Vladimíra Vůjteka si s bieloruským súperom zmerajú sily v sobotu 18. apríla o 17.00 h v Poprade. "Momentálne nemáme nových hráčov, musíme čakať až do budúceho týždňa. Samozrejme nastanú zmeny, máme k dispozícii na tréningu päť pätiek. V príprave im dávame ešte príležitosť, je to skúšobné obdobie a tí, ktorí dnes nehrali, si zahrajú v sobotu," prezradil Vůjtek.

Zdieľajte:
Pridal: TASR
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články