Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Majstrovstvá sveta budú bez elitného centra

Michal Handzuš na šampionát nepôjde: "Nemám na to výkonnostne".
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Michal Handzuš neposilní slovenský národný tím na hokejových MS v Česku (1.-17. mája). Skúsený center Banskej Bystrice po záverečnom zápase finále play off extraligy s Košicami (1:2) priznal, že sa na reprezentáciu výkonnostne necíti a trénerovi Vladimírovi Vůjtekovi už potvrdil, že v Ostrave štartovať nebude.

"Ja som už povedal, že nejdem," uviedol majster sveta z Göteborgu. "Dohodol som sa s trénerom s vysvetlením, že výkonnostne na to nemám, aby som bol v reprezentácii. Nemyslím si, že by som nejako dominoval v našej lige a keď v nej nedominujem, na medzinárodnej ploche je to ešte ťažšie. Preto som povedal, že sa na to necítim, nemám na to výkonnostne a tréner to akceptoval," doplnil Handzuš, ktorý získal s Bystričanmi extraligové striebro.

Vůjtek tak po zápornom stanovisku Handzuša a zranení Lukáša Cingela z pražskej Sparty bude musieť na dlhodobo problémovom poste centra počítať s hráčmi, ktorých má momentálne v kádri (Marcinko, Viedenský, Bližňák, Lušňák, Šťastný). Ako už predznamenal, do prípravy plánuje pozvať aj Handzušovho spoluhráča z Bystrice a ďalšieho skúseného centra Tomáša Surového. Pomôcť v strede útoku by mohli i avizované posily z NHL Tomáš Kopecký a možno aj Marko Daňo, ak ho Columbus uvoľní po konci základnej časti NHL.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články