Slovensky úspešné aj v druhom zápase, postupová nádej neutícha

Slovenské hokejistky zvíťazili v utorkovom zápase na turnaji B-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta v Pekingu nad Holandskom 3:2.
Zdroj: hokejovysvet.sk

Zverenky trénera Andreja Schöbera, ktoré vo svojom úvodnom vystúpení zdolali Taliansko 4:3 pp a sn, majú v tabuľke päť bodov, čo je o jeden menej ako Maďarky. Tie triumfovali v úvodnom utorkovom stretnutí nad Talianskom 2:1. Ak chcú Slovenky postúpiť a vrátiť sa tak do A-skupiny I. divízie MS, musia turnaj vyhrať. Vo štvrtok ich čakajú hráčky KĽDR.

Slovensko - Holandsko 3:2 (1:0, 0:1,2:1)

Góly: 40. Mikesková (Lúčová, Košecká), 56. Košecká (Gápová, T. Ištocyová), 60. Žitňanská (Lúčová) – 8. van Nesová (Martensová), 60. Barbierová (Tegelaarová). Rozhodovali: Abergová (Fín.) – Cardonauová (Švajč.), Sangová (Čín), vylúčené: 5:12, presilovky 1:0, oslabenia 0:0

Zostava SR: Kiapešová – Čurmová, Lalíková, Žitňanská, Drábeková, Raková, Paľová, Gáborčíková, T. Ištocyová – Gápová, Herichová, Sroková – Mikesková, Lúčová, Košecká – Trebulová, Kollová, Staroňová – Mišková, Korenková, L. Ištocyová

Andrej Schöber, tréner SR /zdroj: hockeyslovakia.sk/: "Odohrali sme ešte náročnejší zápas než s temperamentnými Taliankami. A keď sme pomerne rýchlo po individuálnej chybe pri striedaní inkasovali gól, bola naša situácia ešte náročnejšia. V úvodnej tretine sme mali veľmi nepresnú koncovku. V ďalších fázach naše hráčky síce pridali na dôraze, intenzite a hlavne presnosti streľby, ale aj napriek sérii presiloviek bola holandská bránka zatvorená. Kľúč k nej po prvý raz našla až v 40. minúte skúsená Mikesková, keď skórovala z pomerne nevinnej akcie po odrazenom puku. Nápor na psychiku pokračoval, réžia hry však bola na našej strane, rovnako aj počet streleckých pokusov. Trpezlivosť priniesla úspech až v závere. Predpoklady odborníkov, že pôde o veľmi vyrovnaný šampionát sa zatiaľ napĺňajú."

Maďarsko - Taliansko 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)