Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Baranka o ideálnom zložení tímu SR: "Máme hviezdy aj robotníkov"

Baranka o ideálnom zložení tímu SR: "Máme hviezdy aj robotníkov"
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Hral sa atraktívny hokej vo vysokom tempe s mnohými peknými kombinačnými akciami a siedmimi gólmi. Taký bol úvodný duel slovenskej reprezentácie v príprave na májové majstrovstvá sveta v Prahe a Ostrave proti Švédsku. Azda jedinou chybičkou krásy bol inkasovaný gól trinásť sekúnd pred treťou sirénou, ktorým "Tre kronor" rozhodli o svojom triumfe v pomere 4:3.

Na tvárach slovenských hokejistov bolo po stretnutí vidno sklamanie. Až na hluché momenty v prvej polovici druhej tretiny boli Švédom korčuliarsky zdatným súperom a po väčšinu času aj výrazne nebezpečnejším. Za stavu 3:2 mohli hostí doraziť ďalšími gólmi, ale svoje príležitosti prepásli a v závere za ne pykali. "Bol to vyrovnaný zápas. Začali sme dobre, mali sme ideálny pohyb, no neviem čo sa stalo za stavu 2:0. Prestali sme korčuľovať, Švédi pridali. Výsledkom bolo vyrovnanie na 2:2. Presilovky mali podstatne lepšie ako my, na tom musíme ešte popracovať. Hokej sa však divákom musel páčiť, ďakujeme im za podporu a snáď to bude nabudúce lepšie," uviedol po stretnutí Ivan Baranka.

Prvým slovenským strelcom v tohtoročnej príprave v rámci Euro Hockey Challenge bol Patrik Lušňák. V 12. minúte dorazil do siete vyrazený puk po strele Deja a dodal svojmu tímu potrebný impulz. Po zmene strán v druhej tretine bol však aj pri prvom presnom zásahu Švédov. Laco neudržal puk v lapačke a Lušňák ho následne nedokázal odpáliť z bránkoviska do bezpečia. "Janovi to vypadlo, nevedel som, kde je puk. Chcel som ho odpáliť, ale švédsky hráč ma natlačil do neho. Bol to smolný gól, aj taký je hokej," smutne kývol hlavou útočník bieloruského Junosť Minsk.

Ďalším dôležitým momentom bolo trestné strieľanie v polovici druhého dejstva za vyrovnaného stavu 2:2. K puku sa v stredovom kruhu postavil faulovaný Ján Sýkora, ktorý sa snažil nájazd vyšperkovať položením si brankára na ľad a následným zakončením efektným blafákom do forhendu. Už počas pomalšej realizácie však bol na Sýkorovi vidieť vplyv veľmi rýchleho tempa hry. "Hľadal som pľúca, trošku som ich predtým stratil," pousmial sa 24-ročný krídelník Škody Plzeň a dodal: "Bolo to ťažké, Švédi sú na tom výborne po korčuliarskej stránke. Chýbalo mi kúsok šťastia, puk sa obtrel o žŕdku. Škoda toho."

Zverenci trénera Pera Martsa prišli na Slovensko až so 17-timi hráčmi z najvyššej domácej súťaže SHL. Celkovo desať korčuliarov si nikdy predtým národný dres neoblieklo, napriek tomu podali na medzinárodnej úrovni sympatický výkon okorenený víťazným zásahom kapitána Staffana Kronwalla 13 sekúnd pred koncom zápasu. Na druhej strane stál tím, z ktorého časť hráčov bude tvoriť kostru mužstva pre šampionát v Ostrave. "Myslím si, že tu máme veľa šikovných hráčov. Niekedy nie je dobré, keď máte veľa hviezd po hromade. Toto mužstvo má aj hviezdy a má aj svojich robotníkov, ktorí dokážu odrobiť čiernu prácu," poznamenal Ivan Baranka.

Zverenci trénera Vladimíra Vůjteka nastúpia proti "Tre kronor" opäť v sobotu o 17.00 v Bratislave. Následne ich do štartu svetového šampionátu v Česku (1.- 17. mája) čaká ešte šesť prípravných duelov. V rámci Euro Hockey Challenge sa predstavia dvakrát v Jihlave proti usporiadateľskej krajine, v Košiciach a v Poprade proti Bielorusku a prípravu zavŕšia dvojzápasom v Rige proti domácemu Lotyšsku.

Zdieľajte:
Pridal: Boris Silný
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články