Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Na zraze so "švédskym" triom, situácia ohľadom Daňa ružovejšia

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek privítal na utorňajšom treťom zraze ďalšie kvarteto nových hráčov.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

K tímu sa pred prvými prípravnými stretnutiami proti Švédsku pripojil brankár Július Hudáček, obranca Christián Jaroš a útočníci Peter Cehlárik s Patrikom Lušňákom. Pre snehovú kalamitu v Česku chýbali len Milan Bartovič a Ján Sýkora. V otázke príchodu hráčov zo zámoria sa situácia zlepšila ohľadom Marka Daňa, keďže farmársky tím Springfield Falcons sa za posledný týždeň vzdialil od účasti v play off AHL.

Úvodné dva zrazy národného tímu sa niesli výlučne v tréningovom tempe. Po dvoch týždňoch sa príprava prehupla do zápasového kolotoča a už počas tých prvých dvoch proti Švédsku by chceli mať tréneri vyriešené niektoré otázniky týkajúce sa finálnej nominácie na tohtoročný vrchol sezóny v Prahe a Ostrave. "Chceli sme vytvoriť nejaké obranné dvojice a útočné formácie. Verím, že už prvé prípravné zápasy nám ukážu tých pravých hráčov," povedal na utorňajšom zraze Vůjtek. Všetci prítomní by mali byť zdravotne fit až na jedného. "Len Haščák má zdravotné problémy, uvidíme, ako to bude vyzerať, keď naskočí na ľad," dodal 67-ročný kouč.

Realizačný tím slovenskej reprezentácie stále čaká na vyvrcholenie základnej časti NHL. Istí na šampionát sú zatiaľ len obranca Buffala Andrej Meszároš a útočník Toronta Richard Pánik. V otázke príchodu ďalších hráčov zo zámoria je situácia ružovejšia ohľadom Marka Daňa. Ten síce v súčasnosti hráva v prvom tíme Columbusu, ale vzhľadom na dvojcestný kontrakt by po konci sezóny v tíme "modrokabátnikov" putoval na farmu do Springfieldu. Falcons však v AHL prehrali uplynulé štyri duely a na ôsmu priečku zaručujúcu účasť v play off strácajú aktuálne štyri body. "Veľa sa toho nezmenilo. NHL stále prebieha, musíme počkať na jej koniec. Následne obvoláme hráčov, ale verím, že tí, ktorí nepostúpia do play off, prídu. Lepšie to však vyzerá s Daňom. Farme, na ktorej by mal pôsobiť, sa nedarí a nemusí postúpiť do play off. Všetko je to zatiaľ však len v rovine teórie, uvidíme, aká bude situácia o štrnásť dní," ozrejmil Vůjtek.

Jeho zverencov čakajú v najbližších dňoch úvodné prípravné duely proti "Tre kronor". V rámci Euro Hockey Tour si oba tímy zmerajú sily najskôr vo štvrtok v Trenčíne, následne o dva dni neskôr aj v Bratislave. Zostava, v ktorej Slováci nastúpia, ešte nie je istá. "Máme tu troch brankárov, no nevieme ešte, kto bude chytať a v ktorom zápase. Určite nebude chytať jeden v oboch dueloch. Predčasné je hovoriť aj o zložení formácií. To všetko nám ukážu až nasledujúce tréningy," uviedol reprezentačný tréner. Prvá redukcia súčasného kádra však po dueloch so Švédmi zrejme ešte nenastane, no po ďalších dvoch v Česku už áno. "Po prvých štyroch prípravných dueloch príde k tomu určite," uviedol Vůjtek.

Novým na utorňajšom zraze bolo "švédske trio" - Július Hudáček z Örebra a duo z Luley Christián Jaroš, Peter Cehlárik. Po debutoch v národnom drese, ktoré Jaroš s Cehlárikom absolvovali na turnaji Slovakia Cup v Banskej Bystrici, dostali obaja priestor bojovať aj o účasť na svetovom šampionáte. "Som tu na to, aby som o miestenku zabojoval. Uvidíme, ako to dopadne. Dám do toho všetko, pretože som sa sem veľmi tešil. Som rád, že pôjdem opäť na ľad," uviedol Cehlárik. Jaroš ho doplnil slovami: "Teším sa. Idem reprezentovať svoju krajinu. Znamená pre mňa veľa dostať sa do A tímu už v takomto mladom veku. Verím, že každý by sa tomu tešil."

Prvý prípravný zápas proti Švédsku odohrajú Slováci vo štvrtok v Trenčíne, o dva dni neskôr nastúpia proti tomu istému súperovi v Bratislave.

Káder SR v záverečnej príprave na májové MS v Česku:

brankári: án Laco (Barys Astana, Kaz./KHL), Branislav Konrád (Dukla Trenčín), Július Hudáček (Örebrö/Švéd.)

obrancovia: Ivan Baranka, Lukáš Kozák, Michal Sersen (všetci Slovan Bratislava/KHL), Peter Čerešňák (HC Vítkovice/ČR), Milan Jurčina (Dinamo Riga, Lot./KHL), Karol Sloboda, Peter Podhradský (obaja Lada Togliatti, Rus./KHL), Ivan Švarný (Dinamo Minsk, Biel./KHL), Dominik Graňák (Fribourg Gottéron, Švaj.), Oldrich Kotvan (PSG Zlín/ČR), Christián Jaroš (Lulea/Švéd.)

útočníci: Milan Bartovič, Libor Hudáček, Ladislav Nagy, Andrej Šťastný (všetci Slovan Bratislava/KHL), Mário Bližňák (Slovan Bratislava/KHL, HC Plzeň/ČR), Ján Sýkora (HC Plzeň/ČR), Marcel Haščák, Michel Miklík (obaja Amur Chabarovsk, Rus./KHL), Michael Vandas (HC Vítkovice/ČR), Marek Viedenský (HPK Hämmeenlinna/Fín.), Rastislav Dej (HK Hradec Králové/ČR), Radovan Puliš (HKM Zvolen), Tomáš Marcinko, Radoslav Tybor (obaja HC ČSOB Pardubice, ČR), Dávid Gríger (HK Poprad), Peter Cehlárik (Lulea/Švéd.), Patrik Lušňák (Junosť Minsk/Biel.)

Program SR počas záverečnej prípravy na MS (zápasy Euro Hockey Challenge):

2. apríla: SR – Švédsko (Trenčín)

4. apríla: SR – Švédsko (Bratislava)

9. apríla: ČR – SR (Jihlava)

10. apríla: ČR - SR (Jihlava)

16. apríla: SR - Bielorusko (Košice)

18. apríla: SR – Bielorusko (Poprad)

24. apríla: Lotyšsko – SR (Riga)

25. apríla: Lotyšsko – SR (Riga)

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články