Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Najlepší strelec kráľov sa dožil veľkej pocty

Najlepší strelec Luc Robitaille má v Los Angeles sochu!
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Najlepší strelec v histórii Los Angeles Kings Luc Robitaille sa po Waynovi Gretzkom stal druhým hokejistom spomedzi slávnych kalifornských športovcov, ktorý má sochu na Námestí Star Plaza pred halou Staples Center. Bronzovú napodobneninu 49-ročného šéfa obchodných operácií Kings odhalili pred zápasom s Pittsburghom Penguins.

"Nechcel som sochu vidieť pred odhalením. Chcel som sa nechať prekvapiť. Povedal som, ukážte to mojej manželke a keď ona bude súhlasiť, tak je to v poriadku," povedal pre nhl.com Robitaille na ceremónii, na ktorú prišli aj hokejové legendy Gretzky, Mario Lemieux, či Rob Blake. Robitaille sa v príhovore poďakoval všetkým spoluhráčom, s ktorými počas kariéry hral a pripomenul, že bez nich by nikdy nedosiahol úspech a nedostal by sa do Siene slávy. Zo Slovákov si po boku najlepšieho kanoniera spomedzi ľavých krídelníkov NHL všetkých čias zahrali Jozef Stümpel a Žigmund Pálffy.

Slová Luca Robitaillea na odhalení sochy

V NHL sa Robitaille preslávil s číslom 20. V základnej časti odohral rodák z Montrealu v dresoch Kings, Pittsburghu Penguins, New Yorku Rangers a Detroitu Red Wings 1431 zápasov, v ktorých stelil 668 gólov a zaznamenal 1394 bodov. V play off odohral 159 duelov, strelil v nich 58 gólov a pridal 69 asistencií. Z 20 sezón odohral za Los Angeles 14 v troch rôznych etapách. V drese Kings kariéru začal v ročníku 1986-1987 a v sezóne 2005-2006 ju v kalifornskom klube aj ukončil. Robitaille je siedmou ocenenou osobnosťou na Star Plaza. Okrem neho tam majú sochu aj Gretzky (od roku 2002), basketbalista Magic Johnson (2004), boxerista Oscar De La Hoya (2008), slávny komentár a hlásateľ Chick Hearn (2010) a ďalší basketbalisti Jay West (2011) a Kareem Abdul-Jabbar (2012).

Zdieľajte:
Zdroje informácií: TASR, nhl.com

Diskusia

Podobné články