Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Bergeron raz nahradí Cháru vo funkcii kapitána

Patrice Bergeron raz nahradí Cháru vo funkcii kapitána, tvrdí kouč Bostonu Julien
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Kanadský hokejista Patrice Bergeron jedného dňa nahradí slovenského obrancu Zdena Cháru vo funkcii kapitána tímu NHL Bostonu Bruins. Myslí si to tréner "medveďov" Claude Julien, podľa ktorého má 29-ročný center všetky dispozície pre tento post.

"Je nepopierateľné, že jedného dňa, keď Chára ukončí kariéru a Bergeron bude stále hráčom nášho klubu, by bolo veľmi ťažké nemenovať ho za ďalšieho kapitána," povedal Julien pre športovú stanicu Comcast SportsNet New England (CSNNE). "Nebude mať problém vyrovnať sa s touto úlohou. Patrice je každým rokom skúsenejší, navyše v mužstve nám pribúdajú hráči, ktorí potrebujú vodcovskú ruku. Tejto role sa už vlastne trochu zmocnil."

Chára vedie "medvediu svorku" od sezóny 2006/2007. V uplynulých dňoch sa však v zámorí veľa debatovalo o jeho budúcnosti v Bostone vzhľadom na nedávne zranenie ako i fakt, že o dva týždne dovŕši 38 rokov. Redaktor Mike Halford z NBC Sports pripomína, že pred slovenským bekom nosili céčka v Bostone samé klubové ikony ako Terry O’Reilly, Rick Middleton a Ray Bourque, pred nimi aj Dit Clapper, Milt Schmidt či Johnny Bucyk.

Bergeron, ktorý pôsobí v tíme Bruins od roku 2003 a strávil v klube celú svoju doterajšiu profiligovú kariéru, by ako prirodzený líder do kapitánskej role ideálne pasoval. V roku 2011 dobyl po Chárovom boku Stanleyho pohár a dvakrát vyhral Selkeho trofej pre najlepšie brániaceho útočníka profiligy. Od sezóny 2006/2007 si plní funkciu asistenta kapitána, na medzinárodnej scéne dvakrát reprezentoval Kanadu na ZOH, v oboch prípadoch si spod piatich kruhov odniesol zlatú medailu.

Zdieľajte:
Zdroje informácií: TASR, youtube.com

Diskusia

Podobné články