Lacov shutout pomohol Astane vyrovnať sériu

Aj dnes pokračoval KHL zápasmi play-off. Ján Laco vychytal nulu a pomohol vyrovnať sériu.

Hokejisti Barysu Astana triumfovali v druhom štvrťfinále 1. kola play off KHL vo Východnej konferencii na ľade Avangardu Omsk 2:0 a vyrovnali stav série na 1:1. Na dôležitom triumfe mal obrovskú zásluhu slovenský brankár Ján Laco, ktorý kryl všetkých 37 striel domácich. Pripísal si už štvrté čisté konto v prebiehajúcej sezóne, prvé počas vyraďovacej časti. O víťazstve kazašského tímu rozhodli ešte v prvej tretine gólmi Dmitrij Upper a Fjodor Poliščuk.

Obhajca Gagarinovho pohára Metallurg Magnitogorsk nezvládol druhý štvrťfinálový duel a Salavatu Julajev Ufa podľahol na domácom ľade 1:2. O víťazstve hostí, ktorí vyrovnali stav série na 1:1, rozhodol päť minút pred koncom fínsky reprezentant Antti Pihlström.

Sibir Novosibirsk - Traktor Čeľabinsk 5:2 (1:0, 1:1, 3:1) (1:1)

Góly: 20. Sannikov, 27. Šalunov, 43. Koskiranta, 45. Koskiranta, 52. Šalunov - 36. Růžička, 41. Quint

Metallurg Magnitogorsk - Salavat Julajev Ufa 1:2 (0:1, 0:0, 1:1) (1:1)

Góly: 51. Zaripov - 7. Hartikainen, 55. Pihlström

Avangard Omsk - Barys Astana 0:2 (0:2, 0:0, 0:0) (1:1)

Góly: 6. Upper, 15. Poliščuk

AK Bars Kazaň - Avtomobilist Jekaterinburg 3:2 pp (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 58. Lukojanov, 59. Azevedo, 63. Möller - 29. Lewandowski, 42. Garejev