Kazachstan tesne podľahol Fínsku

Hokejisti Fínska zvíťazili vo svojom záverečnom vystúpení na MS v Minsku v B-skupine nad Kazachstanom 4:3. Hráči Kazachstanu nedokázali na šampionáte ani raz zvíťaziť a zostúpili. Fíni majú na konte 11 bodov, no ich prípadný postup do štvrťfinále závisí od najbližších výsledkov Bieloruska a Lotyšska.

B-skupina:

Kazachstan - Fínsko 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)

Góly: 15. Rymarev (Poliščuk, Krasnoslobodcev), 16. Poliščuk (Rymarev, Krasnoslobodcev), 60. Romanov (Žajlauov) – 8. Palola (Lehterä, Komarov), 20. Lehterä (Karalahti), 28. Jokinen (Kontiola, Mäntylä), 40. Immonen (Jokinen, Jormakka). Rozhodcovia: Nord (Švéd.), Patafie (USA) – Dehaen (Franc.), Kilian (Nór.), vylúčení na 2 min: 3:6, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 12.119 divákov.

Kazachstan: Ivanov – Blochin, Dallman, Semjonov, Lakiza, Savčenko, Litviněnko, Vasilčenko, Kazancev – Starčenko, Upper, Žajulauov – Romanov, Gavrilin, Panšin – Krasnoslobodcev, Poliščuk, Rymarev – Anciferov, Spiridonov, Rachmanov

Finsko: Rinne – Hietanen, Mäntylä, Karalahti, Ohtamaa, Kivistö, Lajunen, Marttinen – Pakarinen, Kontiola, Lehterä – Komarov, Jokinen, Haula – Palola, Immonen, Jormakka – Savinainen, T. Sallinen, Huhtala – Salomäki

Fíni vstúpili do zápasu lepšie a vedenia sa ujali gólom Palolu v presilovke. Odpoveď hráčov Kazachstanu prišla v 15. minúte, keď Rymarev na dvakrát prekonal Rinneho. O 79 sekúnd neskôr zakončil peknú kombináciu Poliščuk a Fíni museli doťahovať. Podarilo sa im to ešte do prvej prestávky, v 19. minúte usmernil puk za Ivanova Lehterä. Fíni v druhej časti hrozili v presilovkách i v oslabení a ich tretí gól pridal v početnej výhode Jokinen - 2:3. Severanov tento gól upokojil a dve sekundy pred druhou prestávkou pridal počas signalizovaného trestu Immonen štvrtý gól Fínov. Hráči Kazachstanu skúsili v záverečných minútach aj hru bez brankára a na konečných 3:4 v nej znížil Romanov.