Rusi stále bez problémov

Hokejisti Ruska zvíťazili na MS v Minsku nad Nemeckom 3:0 a na čele B-skupiny sú bez straty bodu. Nemci už definitívne prišli o možnosť postúpiť do štvrťfinále.
Rusi odohrajú posledný zápas v B-skupine v utorok o 19.45 SELČ proti Bielorusku, Nemci sa v pondelok o 11.45 stretnú s USA.
B-skupina:Rusko - Nemecko 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Góly: 44. Šipačov (Jakovlev, Plotnikov), 51. Širokov (Zaripov, Anisimov), 60. Tichonov (Anisimov). Rozhodovali: Dremejl (Slovin.), Šindler (ČR) – Lederer (ČR), Leermakers (Hol), vylúčení na 2 min.: 4:6, presilovky: 1:0, oslabenia 0:0. Rusko: Bobrovskij – Denisov, Chudinov, Kutuzov, Medvedev, Jakovlev, Belov – Ovečkin, Plotnikov, Tichonov - Kuliomin, Anisimov, Širokov – Dadonov, Burmistrov, Kuznecov - Zaripov, Kalinin.
Nemecko: Grubauer – Braun, Reul Kohl, Hördler, Akdag, Krüger, Müller – Ehliz, Barta, Mauer – Hospelt, Oppenheimer, Nöbels – Draisaitl, Seidenberg, Kink – Pietta, Weiss, Plachta – Rieder. Nemci boli od prvých minút mimoriadne pozorní v defenzíve a hráčov Ruska nepúšťali do vyložených šancí. V 4. minúte mohol skóre otvoriť Oppenheimer, úspešní však v prvej časti nebol ani Plotnikov či Kuliomin. Rusi sa snažili o prvý gól, Nemci hrozili najmä z brejkov a tak bolo k videniu viacero sľubných príležitostí. Skóre napokon otvoril až v 44. minúte Šipačov, ktorý dorazil puk po Plotnikovovej akcii. V 51. minúte Širokov namieril presne spomedzi kruhov a Rusi sa upokojili. V závere zápasu sa Nemci snažili o kontaktný gól, skúsili aj hru so šiestimi hráčmi, ale do prázdnej bránky inkasovali tretí gól z hokejky Tichonova.Tabuľka B-skupiny:
1. Rusko 6 6 0 0 0 29:6 18 *
2. USA 6 3 1 0 2 22:19 11 *
3. Bielorusko 5 3 0 0 2 14:14 9
4. Lotyšsko 5 3 0 0 2 17:18 9
5. Fínsko 6 2 1 0 3 14:12 8
6. Švajčiarsko 6 2 0 1 3 16:19 7
7. Nemecko 6 1 1 0 4 9:18 5
8. Kazachstan 6 0 0 2 4 13:28 2 +