Minsk s debaklom od Petrohradu, Moses vytvoril nové strelecké maximum

Prinášame vám sumár dnešných zápasov KHL!

Hokejisti AK Bars Kazaň neuspeli v treťom zápase KHL v rade. V stredu podľahli na ľade Traktoru Čeľabinsk 1:2 po samostatných nájazdoch.

Vysoký triumf 7:1 si z Minsku odviezol SKA Petrohrad a zaknihoval si tretie víťazstvo za sebou. V tíme domácich nastúpil aj slovenský obranca Ivan Švarný, do štatistík sa však nezapísal.

Skvelý obrat predviedli hokejisti Nižného Novgorodu, ktorí zdolali HK Soči tesne 4:3. Po 40 minút prehrávali pritom už 0:3, no záverečné dejstvo sa nieslo výlučne v réžii Torpeda. V rozmedzí 17 minút strelilo štyri góly a do tabuľky si napokon pripísalo plný počet bodov.v

Po troch predchádzajúcich prehrách opäť okúsili chuť víťazstva hráči Jokeritu Helsinki. Fínsky tím pokoril Atlant Mytišči 4:2. V 9. minúte otvoril skóre duelu útočník Steve Moses, pre ktorého to bol 36. gól v sezóne. Prekonal tak doterajšie strelecké maximum (35), ktoré držali Marcel Hossa zo sezóny 2009/2010 a Ján Marek z ročníka 2008/2009.

Traktor Čeľabinsk - Ak Bars Kazaň 2:1 pp a sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 47. Quint, rozh. sam. náj. Čistov - 53. Svitov

Lada Togliatti - Avtomobilist Jekaterinburg 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Góly: 28. Belousov - 2. Nesterov, 5. Rybakov, 34. Simakov

Dinamo Minsk - SKA Petrohrad 1:7 (0:2, 1:1, 0:4)

Góly: 40. Materuchin - 4. Kovaľčuk, 7. Šipačjov, 25. Ketov, 48. Šipačjov, 53. Kablukov, 54. Burdasov, 60. Kovaľčuk

Neftechimik Nižnekamsk - Metallurg Magnitogorsk 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Góly: 3. Rybin, 22. Grigorenko, 25. Rybin, 59. Milovzorov - 12. Kovář, 41. Zaripov

HK Soči - Torpedo Nižnij Novgorod 3:4 (1:0, 2:0, 0:4)

Góly: 9. Ščitov, 32. Krikunov, 34. Krikunov - 42. Krasnoslobodcev, 56. Hietanen, 57. Wolski, 59. Galuzin

Atlant Mytišči - Jokerit Helsinki 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Góly: 52. Taratuchin, 59. Taratuchin - 9. Moses, 39. Wirtanen, 43. Gunderson, 47. Huhtala

Dinamo Moskva - Severstaľ Čerepovec 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 27. Dugin - 14. Monachov, 29. Kazakovcev, 59. Kvapil

Lokomotiv Jaroslavľ - CSKA Moskva 2:3 pp a sn (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 6. Novotný, 46. Ljubuškin - 2. Korotkov, 32. Prochorkin, rozh. sam. náj. Prochorkin

Pridal: Boris Silný