Ellis rozhodol zápas Kanada - Švédsko

Hokejisti Kanady zvíťazili na MS v Minsku nad Švédskom 3:2 po predĺžení, hoci v 22. minúte prehrávali už 0:2. Víťazný gól zámorského tímu strelil v 63. minúte Ellis. Oba tímy majú na konte po 15 bodov a istotu postupu do štvrťfinále. Kanaďania odohrajú svoj posledný zápas v skupinovej fáze v utorok o 11.45 SELČ proti Nórsku, Švédi sa v pondelok o 19.45 stretnú s Talianskom.

A-skupina:

Kanada - Švédsko 3:2 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 24. Schenn (Huberdeau), 28. Bieksa (Hodgson, Rielly), 63. Ellis (Scheifele, Brouwer) – 14. Lindström (Möller), 22. Klasen (Nyquist, Ekholm). Rozhodcovia: Olenin (Rus.), Rantala (Fín.) – Raming (Rus.), Suominen (Fín.), vylúčení na 2 min.: 5:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 8453 divákov.

Kanada: Scrivens – Bieksa, Garrison, Coburn, Myers, Ellis, Gudbranson, Rielly – Read, Turris, Chimera – Huberdeau, Schenn, MacKinnon – Brouwer, Kadri, Hodgson – Monahan, Ward, Scheifele

Švédsko: Nilsson – Ekholm, Fransson, Burström, Andersen, Erixon, Nygren, Gustafsson - Lindström, Backlund, Möller – Klasen, Järnkrok, Nyquist – Ericsson, Sjögren, Hjalamarsson – Axelsson, Lundqvist, Rasmussen – Danielsson

Od prvých minút sa hral zaujímavý zápas a mužstvá si sľubné príležitosti vypracovali už v úvode. Skóre otvoril v 14. minúte Lindström, ktorý využil slabý dôraz kanadského obrancu. V 17. minúte mohol z trestného strieľania vyrovnať Huberdeau, ale pokus o efektné zakončenie mu nevyšiel. Švédi pridali druhý gól v 22. minúte, keď Klasen využil prihrávku spoza bránky. Kanaďania okamžite odpovedali a po zásahoch Schenna a Bieksu bolo v 28. minúte vyrovnané - 2:2. Tretia tretina už napriek viacerým šanciam gól nepriniesla a o víťazovi napokon rozhodlo predĺženie. V 63. minúte vyšiel Kanaďanom rýchly brejk, na ktorého konci bol Ellis a ten rozhodol o víťazstve svojho tímu.