Slováci zdolali Američanov, zabojujú o 5. miesto

Slovenskí hokejisti vyhrali vo štvrtkovej dráme skupiny o 5. až 8. miesto na 27. Svetovej zimnej univerziáde nad USA 5:4 až po samostatných nájazdoch.

Slováci strelili 4 góly už v prvej tretine, v ktorej hrali výborne a vyhrali ju 4:1. Druhá dvadsaťminútovka im nevyšla, súper im strelil dva góly, ten na 3:4 dokonca v oslabení. Američania boli aktívnejší, mali väčší počet striel a bojovali až do posledných sekúnd. To sa im oplatilo, keď v hre bez brankára päť sekúnd pred koncom vyrovnal na 4:4 Murphy. V predĺžení gól nepadol, a tak o slovenskom triumfe rozhodol v nájazdoch Peter Gápa. Zverenci trénera Andreja Výboha si tak na turnaji zahrajú o konečné 5. miesto, to im patrilo na predchádzajúcej univerziáde v Trentine.

Slovensko - USA 5:4 pp a sn (4:1, 0:2, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 2. Rusina (Gápa), 2. Hús (Marušiak), 15. Rusina (Szabó, Bača), 20. Piačka (Hús, Kentoš), rozhodujúci nájazd Gápa – 17. Bodette (Breslin, Schmidt), 25. Hannon, 34. Chris (Burkemper), 60. Murphy (Harris). Rozhodovali: Oskirko (Rus.) – Ambrosetti (Švaj), Liu (Čína), vylúčení: 8:8, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1

zostava SR: Halo - Lunter, Ketner, Kopecký, Rusina, Palovič, Nociar, Sucharda - Piačka, Mihálik, Uhnák - Pardavý, Hús, Gápa - Zlocha, Marušiak, Trenčan - Budiak, Kentoš, Bača - Szabó

PIATKOVÝ PROGRAM NA SZU V GRANADE:
semifinále: 17:00 Kanada - Rusko; 20:30 Česko - Kazachstan
o 5. miesto: 20:30 SLOVENSKO - Japonsko
o 7. miesto: 17:00 USA - Kórejská republika o 9. až 11. miesto: 13:30 Španielsko - Čína

Víťazkami ženského turnaja sa stali hokejistky Ruska, keď zdolali vo štvrtkovom finále Kanaďanky 3:0, bronz získali Japonky.

Zdroje informácií: TASR, granada2015.org