Slováci prestrieľali Číňanov

Slovenskí hokejisti vybojovali na 27. Svetovej zimnej univerziáde prvé víťazstvo. Vo svojom druhom vystúpení v A-skupine deklasovali v piatok v granadskom Športovom paláci Čínu 13:1 a do tabuľky si zapísali tri body, vďaka ktorým poskočili na priebežné 2. miesto.

Zverenci trénera Andreja Výboha v zápase jasne dominovali, už v 66. sekunde otvoril skóre Peter Lunter a do konca prvej tretiny stihli ešte navýšiť náskok Edmund Piačka a Martin Uhnák. V druhej časti sa Slovákom podarilo skórovať aj v presilovke, na 4:0 upravil Denis Mihálik. Až 8. gól z hokejky Petra Gápu definitívne vyhnal z bránky čínskeho brankára Sun Ce-chao, ani striedanie gólmanov však však nezastavilo slovenský uragán. V záverečnej tretine pridali hráči s dvojkrížom na prsiach ešte päť gólov a nakoniec súpera rozstrieľali 13:1. O ich dominancii svedčí aj pomer striel 64:11.

Slovenskí akademici tak majú po dvoch zápasoch v skupine na konte jednu výhru a prehru s ČR (3:6). Základnú fázu turnaja zakončia v nedeľu duelom proti domácim Španielom.

Slovensko - Čína 13:1 (3:0, 5:1, 5:0)
Góly: 2. Lunter, 5. Piačka (Uhnák), 19. Uhnák (Szabó), 26. Mihálik (Gápa, Rusina), 31. Budiak (Zlocha, Marušiak), 34. Zlocha (Kopecký), 35. Uhnák (Piačka, Sucharda), 37. Gápa (Szabó), 43. Bača, 48. Ketner (Mihálik, Gápa), 55. Uhnák (Lunter, Piačka), 56. Zlocha (Trenčan, Kentoš), 60. Pardavý (Kopecký, Rusina) - 29. Tchien-jou Cuo. Rozhodovali: Bjalkander (Švéd.) - Ambrosetti (Švajč.), Trofimov (Kaz.), vylúčení: 7:14, presilovky: 4:0, oslabenia: 2:0, strely na bránku: 64:11, 1000 divákov.

Zostava SR: Halo - Lunter, Ketner, Rusina, Kopecký, Palovič, Nociar, Sucharda - Piačka, Mihálik, Uhnák - Pardavý, Kentoš, Gápa - Zlocha, Marušiak, Trenčan - Budiak, Szabó, Bača - Hús