Slováci na úvod Slovakia cupu zdolali Nemecko!

V úvodnom zápase Slovakia Cupu slovenskí hokejisti zvíťazili hladko na banskobystrickom štadióne nad Nemeckom 4:1.

Slovensko - Nemecko 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 1. Nagy (Jánošík, Viedenský), 28. L. Hudáček, 39. Sersen (L. Hudáček, Nagy), 42. Haščák (Sýkora, Mikuš) - 48. Krüger (Seidenberg, Pföderl). Rozhodcovia Baluška, Kubuš - Výleta, Korba, vylúčení 4:6, presilovky 1:0,v oslabení 0:0, 2720 divákov.

Lepšie Slováci do zápasu nemohli ani vstúpiť. Už v 29. sekunde Nagy vystrelil a otvoril skóre. Úvodný gól sa stal predzvesťou slovenskej suverenity v prvej tretine. Súpera zatlačili do defezívy v takej miere, že nevedel, kde mu hlava stojí. Hralo sa rýchlo, aj kombinačne, no predovšetkým zo strany domácich. Len jedna škoda bola po prvej dvadsaťminútovke zrejmá, že Slováci nevyhrávali vyšším rozdielom. V počte striel súpera úplne prevalcovali, jedenásťkrát ohrozili bránku, Nemci len dva razy, a tento pomer jasne nasvedčoval, kto bol pánom na ľade. Brankár Lašák sa síce pohyboval v bránkovisku, často však naprázdno, keď k nemu doletel puk len dvakrát. Nemci sa trápili, v každej činnosti zaostávali a nevypracovali si prakticky ani jednu súvislejšiu akciu. Za zmienku stála presilovka Slovákov hneď na začiatku, vytvorili dokonalý zámok, síce sa z neho ďalší gól nezrodil, no vydržal dlho aj po presilovke, akoby Nemci ani nevedeli, že hrajú už v plnom počte. V 14. min si zahrali presilovku aj oni a úplne v nej vyhoreli. Tieňom prvej tretiny bolo zranenie Kozáka, tvár mu po zákroku hokejkou od Piettu zaliala krv, okamžite putoval do šatne a Slováci si zahrali štvorminútovú presilovku. Aj keď ju prerušila prestávka, ešte stihli pred ňou Nagy i Sersen vyslať tvrdý pozdrav na bránku. V druhej tretine sa prebrali aj diváci, dokonca vykúzlili vlny v hľadisku. Naladili ich dva ďalšie góly, v 28. min L. Hudáček premenil s istotou blafák po chybe nemeckej obrany, špeciálne skúseného Sulzera. Skóre sa pohlo aj v slovenskej presilovke, keď od modrej vystrelil Sersen. Nemcov najviac podráždil druhý gól, pred bránkou Slovákov boli takí agresívni, že Viedenský a Krüger sa aj pobili. Streleckú chuť ukazoval dosť často Miklík, u Nemcov v 32. min vystrelil z uhla Plachta, čo Lašáka vôbec nevystrašilo. V tretej tretine pridal ďalší gól už v 42. min Haščák zblízka, Slováci držali pevne zápas vo svojich rukách a ich úsilie nenaštrbil ani jediný v podstate náhodný gól Nemcov v 48. min z hokejky Krügera.