Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

V súboji proti Taliansku rozhodol jeden gól

Dnes podvečer sme slovenský dvojkríž mohli vidieť hneď na troch frontoch. Slovenskí hokejisti bojovali v Banskej Bystrici (Slovakia cup), Piešťanoch (Turnaj Vlada Dzurillu U18) a vo Viedni (Euro hockey challenge). Práve posledné dejisko turnaja nás bude v tomto článku zaujímať.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Olympijský tím SR - Taliansko 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Góly: 29. Černák (Rosandič,Preisinger), 46. Tudin (Kostner), 53. Ihnačák (Di Casmirro,Ansoldi)

Prvý deň turnaja Euro hockey challenge odštartoval slovenský olympijský tím súbojom proti výberu Talianska. Mladíci doplnení hráčmi zo slovenskej aj českej extraligy a bratislavského Slovana zahájili duel, najmä vďaka ponúknutej presilovej hre, veľmi svižne. Do prvej veľkej šance sa prepracoval Tomáš Bokroš z Dukly Trenčín, no jeho strela skončila iba na bránkovej konštrukcií. Následne opäť úradovala mladá krv, betóny Bernarda opečiatkoval Pavol Skalický. Melicherčíkovu pozornosť otestoval strelou spomedzi kruhov Morini. Odpoveďou mu bolo slovenské prečíslenie 3:2, na ktorého konci pálil Sýkora. Práve spomínaný Morini bol v priebehu prvej tretiny najaktívnejším Talianom. Na slovenského gólmana to skúšal hneď dvakrát. Najskôr pálil z bezprostrednej blízkosti do pravého horného roku brány, o necelé dve minúty to skúšal aj do opačnej strany. V závere úvodnej časti sa martinskému hokejistovi Petrovi Galambošovi podarilo medzi kruhmi zachytiť peknú prihrávku, jeho pokus ale skončil v Bernardovej pozornej lapačke. Pod poslednú akciu sa podpísal opäť Giovanni Morini.

Bernardove geometrické zručnosti opäť zaúradovali. ,,Tutovku“ Romana Ráca zastavila (už druhýkrát v zápase), skvelo ,,postavená“ bránková konštrukcia. Talianov potrápila najmä tretia formácia v zložení Sýkora-Galamboš-Gašparovič. Nikto im nedokázal ukradnúť puk, navyše Peter Galamboš vyslal do rivalovho bránkoviska tvrdú ,,delovku“. Tú Bernard len horko-ťažko vytlačil betónmi. Skóre zápasu otvoril v 29. minúte košický talent Erik Černák, ktorý po buly od modrej poriadne vypálil, puk ,,olizol“ žŕdku a následne sa odrazil za bránkovú čiaru. Šancu na vyrovnanie venoval Talianom Miroslav Macejko, ktorý odišiel na trestnú lavicu za nedovolené bránenie. Skvelo odohrané oslabenie pokazili Slovákom záverečné sekundy, kedy sa po Melicherčíkovom zákroku odkryl kúsok brány. Nikto z talianskych hokejistov to však nevyužil. V závere prostrednej časti sa pred Melicherčíkom strhla trma-vrma, puk sa na chvíľu stratil z dohľadu a všetko nasvedčovalo tomu, že hokejisti z Apeninského polostrova vyrovnali. Ich radosť ale zničil slovenský gólman, ktorý puk za svoj chrbát nepustil.

Záverečnú tretinu začali aktívnejšie reprezentanti Talianska. Gander to skúšal z ľavej strany, Melicherčíkovi síce puk vypadol, no situáciu uhasil prístojaci obranca. Odpoveď následne prichádza od Petra Galamboša a Jakuba Gašparoviča, no stav sa nijak nemení. To sa udialo až o pár minút neskôr, keď si Daniel Tudin obkorčuľoval bránu a pohotovo zakončil. Slovenskí hokejisti mali na hokejkách vedenie, no strelu Petra Zuzina zastavila (po tretíkrát!!!), konštrukcia talianskej svätyne. Po šikovnej prihrávke od Pavla Skalického sa Zuzinovi naskytla ďalšia šanca na vstrelenie vytúženého gólu, jeho pokus ale minul bránku. Necelých osem minút pred koncom stretnutia odišiel na trestnú lavicu jeden z najaktívnejších hráčov s dvojkrížom, Peter Galamboš. Toto oslabenie sa Slovákom stalo osudným. Presilovú hru totiž dokázal využiť Brian Ihnačák a prvýkrát v zápase vysadil Talianov ,,do sedla“. Ani napriek power-play zahranej tesne pred záverečným klaksónom sa slovenským reprezentantom nepodarilo vyrovnať. Olympijský výber prehral svoj prvý duel proti Taliansku tým najtesnejším rozdielom.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk

Diskusia

Podobné články