window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
Hokejový svet

Hokejovo vyrastal v Trnave, teraz je hviezdou Magnitogorska v KHL: Na Slovensku som sa cítil skôr ako v divočine

MAGNITOGORSK - Ruský útočník Ruslan Iskhakov v minulosti hral za tím do 18 rokov v Trnave. Porovnal svoj život na Slovensku so súčasnými podmienkami v ruskom Magnitogorsku.
Ruský hokejista Rusla Iskhakov v drese Trnavy.
Zdroj: Instagram/iskhakov_22
Zdieľajte:

Dvadsaťpäťročný ruský útočník Ruslan Iskhakov hokejovo vyrastal aj v Trnave. V drese trnavského tímu do 18 rokov v sezóne 2016-17 nazbieral 104 bodov v 44 zápasoch.

Po odchode z Trnavy rok pôsobil v ruskej juniorskej MHL. Dve sezóny odohral v tíme University of Connecticut v univerzitnej NCAA. Rok hral za fínske TPS Turku a rovnako jednu sezónu odohral v nemeckom Adler Mannheim.

Po dvoch sezónach v zámorskej AHL v drese farmy NY Islanders v Bridgeporte sa vrátil do Ruska. Ostatné dve sezóny odohral v KHL. Prvú z nich v drese CSKA Moskva a tú druhú za Metallurg Magnitogorsk. Strelil sedemnásť gólov a nazbieral 38 bodov v 65 zápasoch základnej časti. Ďalších osem bodov pridal v 15 dueloch play off.

Prečítajte si aj

Tréner tímu Vlci Žilina Milan Bartovič.Obrovský záujem o kouča Vlkov: Bartoviča sa snažili získať kluby zo zahraničia, zostal verný Žiline

Na Slovensku a vo Fínsku sa cítil ako v divočine

V Magnitogorsku bude pokračovať aj v nasledujúcej sezóne. Ruskí novinári sa pýtali Ruslana Iskhakova na život v Magnitogorsku a v tejto súvislosti spomenul aj svoje pôsobenie na Slovensku.

"Žiadne ťažkosti neboli. Celkovo sa Magnitogorsk ťažko dá nazvať riedko osídleným mestom. Má všetko, čo potrebujete pre pohodlný život. Keď som hral vo Fínsku a na Slovensku a žil tam v malých mestách, cítil som sa skôr ako v divočine než teraz v Magnitogorsku," porovnával piaty najlepší kanonier Magnitogorska Iskhakov v rozhovore pre portál Sports.ru.

"Je zrejmé, že Magnitogorsk nie je hlavné mesto ani Petrohrad. Ale trávime väčšinu nášho hokejového života počas sezóny na štadióne, na zápasoch a tréningoch. Takže som spokojný s životnými podmienkami," dodal ruský hokejista, ktorého si v roku 2018 vybral v drafte NHL tím New York Islanders v druhom kole z celkového 43. miesta.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Sports.ru

Diskusia

Podobné články