Pomohol k titulu aj zisku bronzu: Jeden zo strojcov úspechu HC Košice prijal novú výzvu
Tím z metropoly východu opúšťa dôležitý článok realizačného tímu Kanaďan Ryan Colville. "Rozhodol sa prijať novú výzvu a posunúť sa vpred v svojej trénerskej kariére. V Košiciach strávil 3 sezóny a veľkým dielom prispel k zisku dvanásteho majstrovského titulu a rovnako k cennej bronzovej medaile v uplynulom ročníku," uviedol košický klub na sociálnej sieti.
Košice opúšťa po troch rokoch
"Ako tréner vždy hľadáte nové výzvy a po troch sezónach som sa rozhodol opustiť HC Košice. Keďže to bola moja prvá skúsenosť na Slovensku a v Európe, som veľmi vďačný, že som mohol pôsobiť v klube s takou skvelou a oddanou fanúšikovskou základňou, akú majú v Košiciach. Chcel by som poďakovať Milovi, celému realizačnému tímu a vedeniu klubu, ktorí patria k najprofesionálnejším a najoddanejším ľuďom, s akými som mal možnosť spolupracovať. Rovnako ďakujem mojim kolegom Dušanovi a Radovi, vďaka ktorým bolo radosťou chodiť každý deň do práce," uviedol k svojmu odchodu Colville.
"Počas troch rokov som mal možnosť pracovať a učiť sa pod vedením Dana. Dnes som lepší tréner práve vďaka týmto skúsenostiam. Jemu aj Gabimu ďakujem za príležitosť, ktorú mi dali. Patria medzi najlepších vo svojom odbore a vďaka spolupráci s nimi som pripravený na svoju ďalšiu výzvu," zakončil 43-ročný rodák z kanadského Ontaria, ktorý bol pravou rukou trénera Cemana.
Prečítajte si aj
Dres vlkov si už neoblečú: Žilina sa rozlúčila s kvartetom hráčov
Nerozlučná súčasť klubu
"Ryan sa stal nerozlučnou súčasťou nášho klubu počas posledných troch sezón, vďaka svojej skvelej povahe a osobnosti k nám hneď zapadol a spolu s Danom Cemanom a Dušanom Strhárskym vytvorili ten najlepší trénerský tím, aký sme si mohli priať," uviedol k odchodu športový manažér oceliarov Gabriel Spilar.
"Ryanovi prajeme len to najlepšie v jeho prvej sezóne, kedy bude v úlohe hlavného trénera. Ryan, ďakujeme za všetko a veríme, že naše cesty sa ešte v budúcnosti stretnú," zakončil klub na sociálnej sieti.