window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
Hokejový svet

Studenič sa teší na suseda a bývalého spoluhráča Čederleho: Švédsko bude pre neho skok, ale zvládne to

BRATISLAVA - Marián Studenič prehovoril o zranení, ktoré ho pripravilo o MS. Teší sa vo Švédsku na príchod Sebastiána Čederleho, s ktorým hral do dorastu v Skalici a boli susedmi.
Vladislav Jeremenko (Bielorusko) a Marián Studenič (Slovensko).
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Na olympijských hrách v Miláne nemohol štartovať pre trest, ktorý mal za odchod od tímu pred olympijskou kvalifikáciou. Rýchlonohý slovenský krídelník Marián Studenič sa o to viac tešil na MS vo Švajčiarsku. Túžil po návrate do reprezentácie. Comeback do národného tímu prekazilo Studeničovi zranenie.

Studenič o zranení, ktoré ho pripravilo o MS

"V piatom zápase play-off som si prisadol členok. Potrhal som si v ňom šľachy. V tom momente som mal po sezóne,“ vrátil sa Marián Studenič k nešťastnému momentu. "Stále to nie je stopercentné, musím cvičiť. Našťastie nebola potrebná operácia, malo by sa to zrásť, ale nemôžem ešte robiť všetko," dodal v rozhovore pre Denník Šport.

Studenič je sklamaný z toho, že jeho návrat do reprezentácie sa znova odkladá. Nezúfa však a verí, že v budúcej sezóne sa už dočká. "Veľmi som sa tešil, išiel by som do Švajčiarska, keby ma tréneri zavolali, nešťastný moment mi v tom zabránil. Mrzí ma to, že to takto dopadlo. Dúfam, že ďalší rok už budem hrať aj za reprezentáciu."

Teší na na Čederleho vo Švédsku

Veľkú radosť má z toho, že do švédskeho Färjestadu za ním mieri kamarát, krajan, sused a bývalý spoluhráč z mládeže v Skalici Sebastián Čederle. "Z Färjestadu sa ma na Seba pýtali, aký je hráč aj človek. Páči sa im jeho štýl. Som rád, že kamarát, čo býval odo mňa päť minút, ja v Holíči, on v Kátove, prichádza do nášho klubu. Hrali sme spolu do dorastu a stretneme sa spolu vo Švédsku. Je to pekné,“ teší sa z príchodu krajana do svojho klubu Studenič.

Prečítajte si aj

HK Nitra sa stal majstrom Slovenska.Čederlem a Kmečom to nekončí. HK Nitra sa pravdepodobne rozlúči s kľúčovým lídrom

Sebastián Čederle sa stal najlepším hráčom play-off slovenskej extraligy. Nitre pomohol získať pri oslavách storočnice majstrovský titul. Teraz ho však čaká obrovský kvalitatívny skok. Švédska SHL je mnohými odborníkmi považovaná za najlepšiu európsku súťaž.

"Asi to bude skok, ale myslím si, že to Sebo zvládne. Bude to iný hokej, ale je vždy lepšie ísť hore ako robiť krok naspäť. Podľa mňa nebude mať problém,“ myslí si Studenič, že sa Čederle uchytí aj na severe Európy.

Marián Studenič prišiel do Švédska "podkutý" skúsenosťami zo zámorských súťaží NHL a AHL. Svoje mal odohraté aj v reprezentácii. Napriek tomu ho švédska SHL zaskočila svojou kvalitou. Najmä čo sa defenzívy týka.

"Je to veľmi ťažká liga. My sme boli viac defenzívni ako pred rokom, preto sme nedávali toľko gólov. Defenzívne je SHL neuveriteľne ťažká. Prečíslenia 3na2, 2na1 sú vzácne,“ hovorí Studenič.

Chce to viac trpezlivosti

Dvadsaťsedemročný krídelník nedokázal nadviazať na svoju premiérovú sezónu vo Färjestade. V tej patril medzi najlepších hráčov švédskej ligy, keď nazbieral 44 bodov v 50 zápasoch základnej časti. V uplynulej sezóne klesol na 27 bodov v 51 dueloch. V čom vidí hlavnú príčinu?

"Človek sa vždy naučí. Sezóna, ktorá nie je podľa predstáv, vám dá s odstupom času veľa. Ukázala mi, že musím byť viac pokojný. Hneď na začiatku som chcel nadviazať na to, čo som hral na konci predminulej sezóny, na to musí ísť človek krok po kroku," uvedomuje si s odstupom času Studenič.

"Nedá sa hrať najlepší hokej už od úvodu sezóny. Vytvoril som si na seba zbytočne tlak. Je potrebné sa zlepšovať deň za dňom, aby som bol každý deň o päť percent lepší,“ dodal čerstvý otec, ktorý sa vytešuje z osemmesačného syna Nica. Zranenie, ktoré mu predčasne ukončilo sezónu a pre ktoré prišiel o MS, bolo predsa len na niečo dobré. Môže tráviť viac času s rodinou.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Denník Šport

Diskusia

Podobné články