window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
Hokejový svet

Rozhodol o titule, môže byť esom Slovákov na MS. Olympiáda mu uškodila tak, že sa musel obrátiť na mentálneho kouča

BRATISLAVA - Útočník Oliver Okuliar strelil víťazný gól v rozhodujúcom finálovom zápase švédskej ligy. Potvrdil svoju účasť na blížiacich sa MS a priznal, že po náročnej olympiáde musel vyhľadať pomoc mentálneho kouča.
Zľava brankár Samuel Hlavaj, Martin Pospíšil a Oliver Okuliar (všetci Slovensko) reagujú po prehre s USA.
Zdroj: TASR - Jaroslav Novák
Zdieľajte:

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Országh počíta množstvo ospravedlneniek pred blížiacimi sa MS vo Švajčiarsku. Svoj príchod však prisľúbil útočník Oliver Okuliar, ktorý strelil víťazný gól v rozhodujúcom finálovom zápase švédskej ligy.

Okuliar prisľúbil účasť na MS 2026

"Som zdravý. S trénerom Országhom som volal a vidíme to obaja pozitívne. Budeme komunikovať, kedy sa pripojím k tímu. Musím si ešte vybaviť povinnosti a uvidíme, ako sa to časovo podarí. Neviem povedať, či prídem do Spišskej Novej Vsi alebo až na majstrovstvá sveta do Švajčiarska," prehovoril Okuliar pre Denník Šport.

Oliver Okuliar výrazne pomohol Skelleftei k zisku švédskeho titulu. V play-off strelil šesť gólov a nazbieral 13 bodov v 15 zápasoch. Bol najlepším strelcom aj najproduktívnejším hráčom vyraďovacej časti švédskej ligy, ktorá je podľa mnohých odborníkov najlepšou súťažou v Európe. Okuliar netají, že SHL je najťažšou ligou, akú doteraz hral.

"Je tomu tak. Pred troma rokmi by som podobnú súťaž nezvládol. Aj AHL či česká extraliga boli ťažké, ale už som starší. Ťažko sa to porovnáva, lebo hokejovo rastiem a snažím sa napredovať. Vo Švédsku je to veľmi postavené na systéme. Je náročné sa presadiť. To by vám potvrdil každý Slovák, ktorý tu pôsobil.“

Oliver Okuliar bol oporou slovenskej reprezentácie aj na februárových olympijských hrách v Miláne. Na olympijskom turnaji zaznamenal gól a asistenciu v šiestich dueloch. Pomohol slovenskému tímu k postupu do boja o bronz. Niekto by si povedal, že takýto vydarený turnaj ho nakopol a pomohol mu k úspešnému návratu do klubu.

Prečítajte si aj

Slovenský tím na ZOH 2026 v Miláne.Príde Oliver Okuliar na MS? Padla definitíva!

Po olympiáde musel vyhľadať pomoc mentálneho kouča

"Práveže nie. Bolo to naopak. Uškodilo mi to po psychickej stránke. Som si myslel, že to pôjde rovnako aj v klube, ale nešlo mi to. Nevedel som sa do toho dostať. Bol som z toho nervózny," priznal Okuliar, ktorý neváhal a obrátil sa na pomoc mentálneho kouča, ktorý v minulosti spolupracoval aj s legendárnym Jaromírom Jágrom.

"Eufória z Milána bola stále vo mne, keď sme hrali výborne ako tím, ale naspäť do hernej pohody v klube sa mi dostávalo ťažko. Musel som sa pozrieť do zrkadla, urobiť krok späť, aby som spravil dva dopredu. Výrazne mi mohol mentálny kouč Marián Jelínek, ktorému za to ďakujem," dodal slovenský útočník.

Oliver Okuliar neľutuje, že sa pred rokom rozhodol opustiť zámorie a vrátiť sa do Európy. Hneď v prvej sezóne vo Švédsku získal titul. Ako vidí svoju ďalšiu hokejovú budúcnosť? "Mám tu zmluvu, ak ju nikto neroztrhá, ostávam v klube. Počul som špekulácie o NHL, ale nikto ma nikdy nekontaktoval, vo Švédsku mám kontrakt," hovoril Okuliar.

Sna o NHL sa nevzdáva. Napokon, zo švédskej ligy prúdi každoročne množstvo hráčov priamo do zámorskej profiligy. Zároveň však Okuliar vie, že cesta je ďaleká a zostáva nohami pevne na zemi. "Nie, nevzdávam, toho sa nechcete nikdy vzdať. Nerád by som sa o tom bavil. Je to vidina budúcnosti. Nie som k tomu momentálne blízko.“

Pri množstve absencií v slovenskom tíme na MS 2026 môže Oliver Okuliar patriť k lídrom Országhovho výberu. Aj k tomu však čerstvý švédsky majster pristupuje s pokorou a rešpektom. "Takto to vôbec neberiem. Idem s pokorou, aby som hral na stopercent tam, kde ma tréner dá. Chcem pomôcť tímu k čo najlepšiemu umiestneniu.“

Zdieľajte:
Zdroj informácií: Denník Šport

Diskusia

Podobné články