Pokým Slovanisti netajili sklamanie, na strane Nitry vládla eufória
Partia okolo Brada Tappera mala vynikajúco nakročené k zisku majstrovského titulu, z ktorého sa naposledy tešila v roku 2022. Vtedy zvíťazila nad Nitrou 4:2 na zápasy a majstrovskou trofejou korunovala storočnicu klubu. Tentoraz si však cestu na trón Tipsport ligy značne skomplikovala.
„Dnešná prehra ma veľmi mrzí. Doťahovali sme celý zápas. Potrebujeme byť lepší, efektívnejší. Prehrali sme bitku a nie vojnu, takže ideme ďalej. Naša strelecká prevaha je iba zaujímavé číslo v štatistikách, no nerozhoduje. Hrali sme jednoducho, rýchlo a tlačili sa dopredu. Stali sa chyby, musíme sa z toho poučiť. V zápase číslo sedem bude rozhodovať každý detail. Čaká nás rozhodujúci súboj a musíme ísť do toho naplno," sypal si popol na hlavu Marcinko.
Dve zmarené príležitosti na predčasné ukončenie série mrzeli aj Tomáša Královiča. „Duel sa zlomil v druhej tretine. Prestrieľali sme ich, no nedokázali sme premieňať šance. Pár sekúnd do prestávky dali gól a tam sa to lámalo. Myslím si, že sa nám vcelku darí prechádzať cez nich, hoci to nie je ľahké. Skóre bolo na našej strane, my sme to mali ukončiť. Oni si vynútili siedmy zápas. My musíme hodiť za hlavu posledné dva duely a sústrediť sa na to čo nás čaká," netajil sklamanie šikovný obranca.
Naopak, na strane "corgoňov" vládne eufória a maximálna pohoda. Podľa Marka Stachu bol pre tím zlomový najmä štvrtý zápas. „Vtedy sme sa zomkli a podarilo sa nám vyrovnať. Treba si to udržať a robiť to, čo vieme najlepšie. Dnes sme to dobre zvládli aj po taktickej stránke, dali sme gól v dôležitom momente. Chalani tam spravili dobrú akciu. Hoci nás tlačili, gólom sme to zlomili. Musíme zregenerovať a nachystať sa na ďalší duel,“ vyjadril sa.
Nitra si napriek tomu, že prehrávala 1:3 na zápasy, v utorok v Bratislave vybojovala siedmy rozhodujúci zápas. „Brankár nás výborne podržal, drží nás teraz celú sériu. Sme radi, že máme takú oporu v bránkovisku. Keď sme sa hrávali vonku ako malí chlapci, vždy sme si predstavovali práve rozhodujúci siedmy finálový zápas. Veľmi sa na to tešíme a je to pre nás pocta,“ doplnil.
Pozitívne emócie netajil ani hrdina utorkového duelu Samuel Buček, ktorý musel pre disciplinárny trest absentovať v piatom domácom zápase. „V piatom súboji som v určitých momentoch tŕpol na tribúne, ale stále som veril chlapcom. Dnes mi to dodalo play-off emóciu, ktorá mi možno v predošlých zápasoch chýbala. Sme na výbornej vlne, stretnutie však vždy začína od 0:0. Vo štvrtok musíme nastúpiť s pokorou a tvrdo pracovať. Dáme do toho maximum, nebudeme sa šetriť, je to posledný zápas sezóny. Práve pre takého momenty hráme,“ povedal Buček.
Prečítajte si aj
Turnbull nie je jediný: Pod Urpínom dostalo košom ďalšie kvarteto baranov, Koval pracuje na posilách