Domáce Bielorusko porazilo nepríjemné Nemecko

Bieloruskí hokejisti zvíťazili v sobotňajšom stretnutí na MS v Minsku nad Nemeckom 5:2, hoci prehrávali už 0:2. V tabuľke B-skupiny poskočili na 3. priečku a výrazne zamiešali postupové karty do štvrťfinále. Nemci nastúpia najbližšie v nedeľu o 19.45 SELČ proti lídrovi skupiny Rusku, Bielorusov čakajú o deň neskôr v rovnakom čase Lotyši.

B-skupina

Bielorusko - Nemecko 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)

Góly: 16. Stepanov (Grabovskij, Kaľužnij), 35. Ugarov (Stepanov), 43. Grabovskij (S. Kosticyn, Kaľužnyj), 45. Platt (Stasenko, Stas), 50. Grabovskij (S. Kosticyn) - 9. Hospelt, 12. Barta (Schütz, Mauer).

Rozhodovali: Gofman (Rus.), Vinnerborg - Dahmen (obaja Švéd.), Fluri (Švaj.), vylúčení: 1:2 na 2 min., navyše Stasenko 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, zmeny: od 21. min Lalande za Kovaľa (Bielorusko)

Bielorusko: Kovaľ (21. Lalande) – Korobov, Graborenko, Denisov, Jevenko, Stasenko, Gotovec, Usenko – Stepanov, Grabovskij, Kaľužnyj – Platt, Stas, S. Kosticyn – A. Kosticyn, Kitarov, Ugarov – Koľcov, Jefimenko, Volkov – Kovyršin

Nemecko: Zepp – Braun, Ankert, Kohl, Hordler, Akdag, Krüger, Müller – Schütz, Barta, Mauer – Hospelt, Oppenheimer, Nöbels – Pietta, Seidenberg, Kink – Ehliz, Draisaitl, Rieder

Po úvodných, gólovo neplodných minútach nakorčuľoval v 8. minúte s pukom do útočnej tretiny Hospelt, ľahkým švihom vystrelil spoza obrancu a prekvapil Kovaľa. O štyri minúty neskôr viedli Nemci už 2:0, keď sa výbornou palicovou technikou prezentoval v predbránkovom priestore Barta. Prvá bieloruská odpoveď prišla ešte v 16. minúte po efektnej kombinácii na jeden dotyk z hokejky Stepanova, druhú zariadil päť minút pred druhou sirénou úspešnou dorážkou Ugarov. V tretej tretine domáci trikrát rozjasali Minsk arénu a otočili duel vo svoj prospech. Najskôr v 43. minúte strelil vedúci gól Grabovskij, o dve minúty na neho nadviazal aj Platt a víťazstvo potvrdil piatym gólom, jeho druhým v zápase, opäť Grabovskij.