Tréner Žabka o Liborovi Hudáčkovi: Špecifický hráč, treba s ním správne komunikovať. Vyzdvihol jeho neospevovanú zbraň
Tridsaťpäťročný slovenský reprezentačný útočník Libor Hudáček hrá v Třinci štvrtú sezónu a zabojuje už o svoj tretí český extraligový titul. "Oceliarom" výrazne pomohol k postupu do finále, v ktorom sa jeho tím stretne s víťazom základnej časti Pardubicami.
Libor Hudáček je špecifický hráč
"Libor má extrémnu kvalitu a oceňujem jeho prístup. Máme s ním výbornú komunikáciu. Snažíme sa mať s hráčmi vzťah. Samozrejme Libor je špecifický hráč, ale keď s nimi správne komunikujete, odovzdá vám na ľade podobne ako iní viac," chválil svojho zverenca a krajana hlavný tréner Třinca Boris Žabka v rozhovore pre Denník Šport.
Prečítajte si aj
Čiliak končí v Zlíne. Náhradou brankár, ktorý posledné štyri sezóny odchytal v slovenskej extralige
Libora Hudáčka majú mnohí zafixovaného hlavne pre jeho ofenzívne schopnosti, kreativitu a nečakané nápady. No Žabka vyzdvihol aj jednu jeho neospevovanú zbraň, ktorá sa málokedy spomína.
"Pri ňom treba vyzdvihnúť neskutočnú kondíciu. Môže si dovoliť hrať viac s pukom. Je to rozdielový hráč, čo potvrdil aj v play-off. Dúfam, že pridá ďalšie góly vo finále," zaželal si Boris Žabka.
Libor Hudáček v základnej časti strelil sedemnásť gólov a nazbieral 44 bodov v 51 zápasoch. V play-off má na konte päť presných zásahov a osem bodov v 13 dueloch. V základnej časti bol siedmy v bodovaní českej extraligy a v play-off je štvrtým najlepším strelcom súťaže.