window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
Hokejový svet

Takto bude vyzerať nominácia Slovenska na budúcoročnú olympiádu podľa NHL

BRATISLAVA - Ako bude vyzerať slovenská olympijská nominácia? Takáto je prognóza NHL.
Zľava Mário Grman Martin Fehérváry Juraj Slafkovský Peter Čerešňák a František Gajdoš.
Zdroj: TASR - Michal Runák
Zdieľajte:

Oficiálny web NHL postupne zverejňuje prognózy nominácií jednotlivých krajín na olympijských hrách 2026 v Taliansku. Vedenie slovenskej reprezentácie už nominovalo šesticu hráčov v zložení Juraj Slafkovský, Erik Černák, Martin Fehérváry, Tomáš Tatar, Šimon Nemec a Martin Pospíšil.

S výnimkou brankára Adama Húsku NHL úplne ignorovala Slovákov pôsobiacich v KHL. Do olympijskej nominácie nedali ani útočníka Mariána Studeniča, ktorý mal stopku pre svojvoľný odchod od národného tímu pred začiatkom minuloročnej olympijskej kvalifikácie.

Prečítajte si aj

Radosť hráčov tímu Vlci Žilina.Ako to vidí Hokejový svet: Pekný kurz na Žilinu nemôže zostať bez povšimnutia

Tréner Vladimír Országh po nástupe do pozície hlavného kouča vyhlásil, že chce dať šancu Studeničovi aj Ružičkovi, s oboma útočníkmi už komunikoval. Napriek tomu Studenič chýba v nominácii na Nemecký pohár.

Podľa NHL by v nominácii Slovenska na olympijské hry nemali chýbať ani hráči zo zámorskej AHL Martin Chromiak, Dalibor Dvorský, Pavol Regenda či Adam Sýkora. Taktiež obranca Viliam Kmec a útočník Samuel Hlavaj.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: instagram/nhleurope

Diskusia

Podobné články