window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
Hokejový svet

Ďalší hetrik proti Slovensku: Talianky znovu rozobrali bezzubého súpera

EGNE - Slovenské hokejové reprezentantky prehrali v priebehu dvoch dní aj druhý prípravný zápas s domácimi Taliankami.
Slovenské hokejistky znovu padli s Talianskom.
Slovenské hokejistky znovu padli s Talianskom. Zdroj: SZĽH/Italia Hockey
Zdieľajte:

V piatkovom stretnutí v Egne im podľahli 1:5. Jediný gól zvereniek Miroslava Mosnára strelila Nikola Nemčeková.

Talianky, ktoré sa predstavia aj na domácich ZOH 2026, zvíťazili nad Slovenkami aj vo štvrtok, keď triumfovali 7:2. Zaujímavosťou je, že talianska útočníčka Kristin Della Rovereová strelila v oboch zápasoch hetrik.

Prečítajte si aj

Slovenské hokejistky s Talianskom neuspeli.Ďalšia facka pre slovenský hokej: Gólová kanonáda od Talianska

Domáce hokejistky rovnako ako v prvom stretnutí vyhrali prvú tretinu 3:0. V 7. minúte sa presadila Anna Caumová, na ktorú nadviazala Nadia Mattiviová a 24 sekúnd pred prestávkou v presilovej hre aj Kristin Della Rovereová.

Slovenky skórovali v druhej časti, keď v oslabení po samostatnom úniku Nikola Nemčeková prekonala Martinu Fedelovú. Della Rovereová v 32. minúte využila opäť početnú výhodu a v tretej tretine skompletizovala hetrik, čo sa jej podarilo aj v prvom stretnutí.

Prípravný zápas:

Taliansko - Slovensko 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
Góly: 7. Caumová (Della Rovereová), 11. Mattiviová (Heidenbergerová, Caumová), 20. Della Rovereová (Reyesová, Mattiviová), 32. Della Rovereová (Heidenbergerová, Mattiviová), 52. Della Rovereová (Caumová) – 29. Nemčeková (Janeková)

zostava SR: Tomečková – Leskovjanská, Košecká, Janeková, Kostková, Gálisová, Šuliková, Krákorová, Letaši – Taricsová, Hlinková, Bednárik – Karkošková, Rumanová, Nemčeková – Hirjaková, Jancsóová, Fančovičová – Lacková.

Zdieľajte:
Zdroje informácií: TASR, hockeyslovakia

Diskusia

Podobné články