Jakub Lacka ohromený fanúšikmi Nitry: Ešte som sa nestretol s takými fanatikmi
Slovenský krídelník Jakub Lacka odohral za HK Nitra posledné tri sezóny, pričom v ostatných dvoch hral vo finále extraligy. Zatiaľčo v roku 2024 sa radoval zo zisku extraligového titulu, tento rok to Corgoňom vo finále s Košicami uniklo o vlások.
Cieľom osláviť storočnicu titulom
"Máme solídny hráčsky základ ešte z minulej sezóny. Chalani spoločne zdieľajú pozitívne i negatívne veci, čo je určite super. No všetci chceme len jedno - dosiahnuť úspech. V minulej sezóne nám nechýbalo veľa, aby sme boli majstri. A práve túžba po zisku titulu nás spája a zároveň každým dňom posúva vpred," vyhlásil Jakub Lacka pre portál hockeyslovakia.sk.
Motiváciou HK Nitra bude nielen nadviazať na posledné dve vydarené sezóny, ale tiež storočnica, ktorú klub bude oslavovať. "Od začiatku ročníka túžime bojovať o najvyššie priečky. Očakávania sú vysoké a každý chce siahnuť na titul. Posledné dva ročníky boli pre nás veľmi úspešné. Tie nám potvrdili, že na to máme a keďže k výrazným zmenám v kádri nedošlo, nemáme dôvod tajiť najvyššie ambície."
Vedenie HK Nitra pred storočnicovou sezónou odviedlo kvalitnú prácu v mimosezónnom období. Priviedli niekoľko zaujímavých posíl. Najviac sa medzi nimi vynímajú návraty bývalých hráčov a opôr tímu Michala Krištofa a Mateja Pauloviča.
"Dôležité bolo, že káder z minulej sezóny zostal takmer pokope. Navyše, noví hráči vynikajúco medzi nás zapadli a sme radi, že máme medzi sebou lídrov, ktorí majú skúsenosti z medzinárodných súťaží. Ukazujú nám spôsob trénovania, ale aj moderné trendy, ktoré by sme mali nasledovať. Všetci cítime, že pôjde o ťahúňov na ľade i mimo neho," uvedomuje si Lacka.
Fanúšikovia, akých ešte nezažil
Špeciálnou kapitolou v Nitre sú skvelí fanúšikovia. Podľa mnohých najlepší na Slovensku. K tomuto názoru sa prikláňa aj Jakub Lacka, ktorí si priaznivcov Nitry nevie vynachváliť.
Prečítajte si aj
Záhorie bude opäť žiť hokejom: HK Skalica oznámil šesticu dôležitých podpisov
"Naozaj je cítiť, že ľudia sa na hokej veľmi tešia. Zastavujú nás v meste, rozprávajú sa s nami a snažia sa nás povzbudiť. Vedia, ako chutia úspechy, ktoré Nitra dosiahla v uplynulých rokoch. Chceme ľudí robiť šťastnými. Vo fanúšikoch máme obrovskú oporu, čo vidieť v každom zápase,“ teší sa Jakub Lacka.
HK Nitra odštartovala blok prípravných duelov úspešne, keď maďarský tím Budapest Jégkorong zdolala v domácom prostredí hladko 5:0, pričom na zápas si našlo cestu takmer dvetisíc fanúšikov, čo nie je v príprave úplne štandardný jav.
"Ešte som nezažil, aby prišlo v Nitre toľko ľudí na prípravný zápas. Je vidieť, že lojalita fanúšikov neklesá. Práveže mám pocit, že stúpa s pribúdajúcimi úspechmi. Je skvelé, že sme sa mohli na nich spoľahnúť aj v prípravnom dueli,“ chválil podporu fanúšikov Jakub Lacka.
Fanúšikovia a ich neutíchajúca podpora je pre Nitru extra hráčom navyše. "Podporujú nás aj na vonkajších zápasoch. Ešte som sa nestretol s takými fanatikmi. Samozrejme, v dobrom slova zmysle. Neváhajú cestovať do Michaloviec, Spišskej Novej Vsi, Popradu či Košíc a pokojne aj počas týždňa, aby nás podporili. Je to niečo úžasné a pre nás hráčov obrovský zdroj energie, ktorý nám pomáha aj v ťažších chvíľach. Spolu sme, jednoducho, silnejší.“
Nadviazať na vydarenú uplynulú sezónu
Jakub Lacka má za sebou individuálne najlepšiu sezónu. Strelil osemnásť gólov a nazbieral 44 bodov v 54 zápasoch základnej časti. Na tieto skvelé výkony by chcel nadviazať aj v nasledujúcom ročníku.
"Pred novou sezónu si prajem najmä to, aby som bol zdravý a aby sme s tímom hrali o najvyššie priečky. A tak to vníma každý hráč v kabíne. Z hľadiska produktivity by som rád zopakoval vlaňajšok a možno ho aj prekonal. Túžim byť lepším hráčom a tvrdo na tom pracujem počas celého leta. Uvidím, aké budem mať úlohy v tíme, no vždy sa budem snažiť podať maximálny výkon. Až samotná súťaž ukáže, či dokážem na ľade zúročiť to, čo som v tomto období natrénoval,“ dodáva k cieľom na nadchádzajúcu sezónu dvadsaťšesťročný hokejista.