Richard Šechný nie je jediný: Detva formuje káder na novú sezónu
Tím spod Poľany pred pár dňami oznámil predĺženie spolupráce s Richardom Šechným juniorom, ktorý je synom slovenskej legendy Richarda Šechného seniora v minulosti pôsobiaceho v Detve ako hráč aj tréner.
"Richard Šechný jr. pokračuje v Detve! Richard k nám prišiel počas minulej sezóny z tímu TEBS Bratislava. V 25 zápasoch nazbieral 12 bodov za asistencie a naskočil aj do troch duelov v Tipos extralige. Jeho sezónu však predčasne ukončil nečestný zákrok v zápase s Trebišovom, po ktorom utrpel ťažký otras mozgu. Počas leta sa Richard naplno zotavil a dnes už s nami tvrdo maká v príprave. Sme radi, že tento robustný a dôrazný útočník bude aj v sezóne 2025/26 hájiť farby nášho klubu," napísal klub na sociálnej sieti k predĺženiu spolupráce s 22-ročným rodákom z Prešova.
Prečítajte si aj
V Detve dôležitý podpis: Vedenie klubu je spokojné so zotrvaním v kádri
Talentovaný hráč baranov
Ďalším hráčom, ktorý sa v Detve pripravuje na nadchádzajúcu sezónu je iba 18-ročný talentovaný rodák Lukáš Hukel. Ten je síce hráčom baranov, ale vypomáhať bude klubu spod Poľany.
"Do prípravy sa s nami zapojil aj reprezentant do 18 rokov a rodák z Detvy Lukáš Hukel. Hoci aktuálne pôsobí v tíme Baranov z Banskej Bystrice a prípravu absolvoval aj s HC 05 Banská Bystrica, v tomto období tvrdo maká v našich farbách. Vďaka spolupráci s HC 05 Banská Bystrica a dobrým vzťahom s mládežou Barani Banská Bystrica sa aj v tejto sezóne môžete tešiť na mladého Detvanca v našom tíme.
Lukáš v minulej sezóne naskakoval v našom drese, v drese slovenského výberu U18 aj v tíme HKM Zvolen U20. Za nás si pripísal 17 zápasov, hoci zatiaľ nebodoval. V tíme U18 nazbieral 11 štartov a zaznamenal tri body v juniorskej extralige, za rovnaký tím odohral aj 18 zápasov v Tipos SHL, v ktorých strelil jeden gól. V tíme HKM Zvolen U20 pridal 4 body pri 14 štartoch.
Odohral úctyhodný počet zápasov a veríme, že počas letnej prípravy spravil aj ďalší silový progres. Pre 18-ročného útočníka to bude druhá sezóna v mužskom hokeji a my sa na ňu tešíme," napísal k talentovanému hráčovi klub spod Poľany na sociálnej sieti.
Ďalšou trojicou, ktorá bude v novej sezóne SHL súčasťou detvianskeho A-tímu je trojlístok Michal Malček, Alan Matúška a Thomas Malatinec, o príchode brankára Julíneka sme už informovali.
Prečítajte si aj
Vlani pôsobil v Extralige: Detva bude v bránkovisku mať kvalitu
Detva vlani skončila v základnej časti SHL až na deviatom mieste, v osemfinálovom súboji trikrát podľahla Leviciam a do štvrťfinále sa neprebojovala. Do nového ročníka vstúpi klub spod Poľany 14. septembra domácim súbojom proti Trnave, ešte predtým ale 28. augusta privíta Detva Humenné v rámci Slovenského pohára.
Príprava pod Poľanou je v plnom prúde a už zajtra čaká na domácich náročný test, keď v derby súboji vyzvú ambiciózny Žiar nad Hronom, ktorý má káder vyskladaný z bývalých extraligistov.