window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
Hokejový svet

Pôsobil v zámorí aj vo Švédsku: Trenčín ulovil kanadskú posilu s výbornými referenciami

TRENČÍN - Novou posilou HK Dukla Trenčín sa stal kanadský hokejista Jordy Bellerive.
Hráči Dukly Trenčín.
Hráči Dukly Trenčín. Zdroj: TASR - František Iván
Zdieľajte:

Dvadsaťšesťročný útočník odohral päť sezón v nižšej zámorskej súťaži AHL, vlani pôsobil vo švédskom druholigovom tíme AIK Štokholm.

Bellerive nastúpil v dresoch Wilkes-Barre/Scranton Penguins, Lehigh Valley Phantoms, San Jose Barracuda a Syracuse Crunch v 277 zápasoch základnej časti AHL a získal 101 bodov (43+58). V play off pridal 17 stretnutí, strelil tri góly a mal aj jednu asistenciu.

„Jordy je hráč, ktorý vhodne pasuje do nášho herného konceptu a veľmi nás teší, že sme sa dohodli na spolupráci. Napriek tomu, že má stále len 26 rokov, ide o pomerne skúseného centra s takmer 300 duelmi v AHL, čo je veľmi kvalitná vizitka. Poslednú sezónu si zahral finále v Allsvenskan v tíme AIK Štokholm a máme na neho veľmi dobré referencie,“ cituje športového manažéra Mária Bližňáka oficiálna klubová webstránka.

Prečítajte si aj

Brankár Andrej Košarišťan (Žilina).Jeden z kľúčových elementov: Vlci Žilina rozhodol o osude ďalšej dôležitej opory

Kanadský útočník vlani prvýkrát zamieril do Európy. Za Štokholm si pripísal 28 bodov (10+18) v 45 stretnutiach dlhodobej časti. Vo „vyraďovačke“ odohral 18 duelov a mal bilanciu 4+5.

„Je to typ hráča, ktorý je silný na puku aj okolo brány. Má výbornú prihrávku, vysoké hokejové IQ a taktiež vie byť fyzicky nepríjemný pre súpera. Popri hernej kvalite má skúsenosti aj s líderskými úlohami v tíme, ktoré získal počas pôsobenia v zámorských súťažiach, kde zastával pozíciu kapitána či asistenta,” dodal Bližňák.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články