Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Slovan má záujem o vstup do EBEL ligy, píšu rakúske médiá

KHL
Slovan Bratislava má údajne záujem o vstup do EBEL ligy, píšu rakúske médiá.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Slovenský účastník Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Slovan Bratislava má podľa rakúskych médií eminentný záujem o vstup do nadnárodnej Erste Bank Eishockey Liga (EBEL). Ako informoval portál hockey-news.info, rozhodnutie o jeho štarte v budúcej sezóne EBEL ligy by malo padnúť v apríli.

Slovan trápia finančné problémy, keďže časť jeho partnerov pochádza z Ruska a v súčasnosti sú vzťahy medzi touto krajinou a Európskou úniou napäté pre krízu na Ukrajine. To vyvolalo otázniky ohľadom ďalšej budúcnosti bratislavského tímu v KHL. Nový prezident súťaže Dmitrij Černyšenko vyhlásil, že chce zmeniť celú stratégiu rozvoja KHL a pôsobiť by v nej mali už iba ruské tímy s bohatou históriou a tradičné zahraničné hokejové bašty.

Napriek finančným ťažkostiam vedenie Slovana proklamovalo, že neuvažuje o návrate do domácej extraligy. Východiskom zo situácie by mohol byť vstup do EBEL ligy, v ktorej okrem ôsmich rakúskych tímov účinkujú aj české Znojmo, slovinská Olimpija Ľubľana, talianske Bolzano a maďarský Székesfehérvár. Od budúcej sezóny by sa do EBEL mal podľa webu Laola1.at vrátiť chorvátsky Medveščak Záhreb, ktorý v nej už pôsobil pred vstupom do KHL. Ako uvádzajú rakúske médiá, podobný osud môže postihnúť aj jediného slovenského zástupcu v KHL. Podľa portálu hockey-news.info je tak možné, že v ďalšom ročníku bude v EBEL lige štartovať až 14 namiesto súčasných 12 klubov.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články