Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Hudáček o šanci Slovana na play off: "Musíme vyhrať aspoň 7 duelov"

Libor Hudáček vypočítal šance Slovana na play off, taktiež ho teší jeho bodová séria.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Hoci sa Liborovi Hudáčkovi podarilo naštartovať bratislavský Slovan vo štvrtok tým najideálnejším spôsobom, na tímovú radosť po zápase to napokon nestačilo. Osobne preto vypočítal, že jeho mužstvo musí na účasť v play off triumfovať aspoň v siedmich z najbližších trinástich duelov. Napriek nepriaznivej tímovej situácii ho teší vlastná miniséria, v rámci ktorej sa radoval z gólu už v treťom dueli za sebou.

Slovan sa v tretej tretine súboja proti Soči (3:5) ešte postavil na nohy, v zakončení sa však opäť výraznejšie nepretrhol a tri strelené góly na efektívne hrajúceho súpera nestačili. "Rozhodli dva rýchle góly v druhej tretine a naša 5-minútová presilovka. Mohli sme ju viac využiť," uviedol Hudáček. Všetko však mohlo byť inak, ak by spoluhráči nadviazali na jeho otvárací gól z 13. minúty. "Videl som, že sa mi obranca snaží vypichnúť puk. Chcel som trošku pribrzdiť a ísť na forhend, nakoniec som nemal inú možnosť len dávať to hore bekhendom. Bola z toho pekná akcia," opísal gólový moment krídelník "belasých".

Pre neho to bol už tretí presný zápis v treťom stretnutí za sebou. Keď sa už nedarí tímovo, raduje sa aspoň z rozbehu osobnej produktivity. "Osobne ma to teší, lepšie sa mi hrá. Som uvoľnenejší, cítim na sebe väčšiu pohodu a nie ťarchu toho, že som dlho neskóroval. Dúfam, že v tomto budem pokračovať," zaželal si Hudáček.

V uplynulých ôsmich dueloch sa Slovan tešil z víťazstva len raz, keď triumfoval na ľade Lokomotivu Jaroslavľ 2:0. Nedávny trip mu síce vyniesol päť bodov, no na výraznejší útok smerom k vyšším poschodiam tabuľky to nestačilo. Dvadsaťštyriročný útočník má v postupovej matematike do vyraďovacích bojov jasno. "Síce sa nám play off vzďaľuje, máme ešte trinásť zápasov a musíme z nich minimálne sedem vyhrať. Doma som si to prepočítal a malo by to stačiť. Nevzdávame sa, hoci je to päťdesiat na päťdesiat. Hlavne pred vlastnými fanúšikmi musíme víťaziť. S takýmito mužstvami je to však dvakrát ťažšie, keď sem prídu len brániť a brániť," dodal Hudáček.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články