Petrovický na lavičke aj na ľade: Slovenský otec a syn spoja sily v českom klube

„Prostredie v klube už dobre pozná. Jeho asistentom bude Petr Svoboda, ktorý má z extraligy trénerské skúsenosti a bude sa primárne starať o defenzívnu činnosť tímu. Pevne verím, že nový trénerský tandem nás opäť dovedie do pokojných vôd extraligovej tabuľky,“ uviedol pre oficiálnu klubovú webstránku generálny manažér Erik Fürst.
Petrovický sa v jednom klube stretne aj so svojim synom Rayenom, ktorého klub angažoval ako jednu z posíl na novú ligovú sezónu.
Syn Róberta Petrovického, ktorý je už hlavným trénerom v klube, má skúsenosti zo slovenských i fínskych súťaží. V predchádzajúcej sezóne obliekal dres Liberca. So slovenskou reprezentáciou sa pripravoval na tohtoročné MS vo Švédsku a Dánsku, napokon sa však do záverečnej nominácie nedostal.
Prečítajte si aj

Rayen Petrovický hokejovo začínal v Trenčíne a v sezóne 2019/20 si prvýkrát zahral za A-tím Dukly. Po pôsobení v Žiline stabilný člen slovenských mládežníckych výberov zamieril do Fínska do klubu TUTO Hockey z Turku, ktorý účinkuje v druhej najvyššej súťaži.
V roku 2022 viedol Slovensko ako kapitán na MS do 20 rokov v kanadských mestách Edmonton a Red Deer. Ročník 2022/23 strávil najmä na Slovensku v dresoch Dukly Trenčín a HC Topolčany, ale vrátil sa aj do Fínska, kde pôsobil v klube Joensuun Kiekko-Pojat. Väčšinu sezóny 2023/24 odohral vo Vsetíne a Trenčíne, celý uplynulý ročník absolvoval v Liberci. Informovala o tom oficiálna stránka českého extraligistu.