Vrátil sa zo zámoria do Európy, titul v Česku mu unikol o vlások: Miloš Kelemen prehovoril o účasti na MS 2025
Slovenský reprezentačný útočník Miloš Kelemen má za sebou turbulentnú sezónu. Ročník začínal v zámorí na farme Utahu v Tucsone. Na prelome kalendárnych rokov sa presunul späť do Európy, posilnil české Pardubice a len o vlások mu unikol titul. Jeho tím prehral po siedmich zápasoch dramatickej finálovej série s Brnom. "Je to pre nás sklamanie. V siedmom zápase je to 50 na 50. Nezostáva nám nič iné, ako pogratulovať Brnu, odohralo super play-off. Som však šťastný za to, ako sme play-off odohrali my. Musíme sa pripraviť na novú sezónu," uviedol Kelemen pre šport.sk.
Dvadsaťpäťročný útočník zažil vo finále nepríjemný moment, keď dostal v štvrtom zápase úder na hlavu a nasledujúce dva finálové zápasy vynechal. Do rozhodujúceho siedmeho duelu sa už vrátil. "Dajme tomu, že to bolo na sto percent. Mal som pár momentov, keď hlava nebola úplne v poriadku, ale bol to siedmy zápas. Chcel som pomôcť tímu, nevyšlo to, chcel som byť na ľade. Ťažko sa mi to sledovalo z tribúny. Bol som však stopercentný, prešiel som potrebnými testami. Po takom náraze to bolo stále skoro, ale bol som stopercentný.“
Prečítajte si aj
MS 2025: Slovenská nominácia sa opäť rozrástla, posily prišli do útoku i obrany
Príde Miloš Kelemen na MS?
Vedenie slovenskej hokejovej reprezentácie postupne skladá tím pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta vo Švédsku a Dánsku. Miloš Kelemen bol pri zisku historického bronzu na olympijských hrách v Pekingu a nechýbal v slovenskom tíme na posledných dvoch majstrovstvách sveta. Ako to po konci klubovej sezóny vyzerá s jeho účasťou na MS? "Pre mňa je to ďaleko. Mám pár vecí, s ktorými som hral. Budem určite telefonovať s národným tímom, no bude to o nejakej dohode. Tento rok bol pre mňa ťažký aj so sťahovaním. Budeme to komunikovať aj doma, zatiaľ neviem.“
Miloš Kelemen odohral v tejto sezóne v AHL 11 zápasov, nazbieral šesť bodov. Za Pardubice stihol odohrať 25 duelov so ziskom desiatich bodov. Tri presné zásahy pridal v 14 súbojoch play off.