Kanada získala cennú posilu: Defenzívu Slovenska na MS preverí aj minuloročná draftová jednotka
Za „javorové listy“ si zahrá jeden z najlepších nováčikov aktuálneho ročníka zámorskej NHL Macklin Celebrini.
Minuloročná jednotka draftu potvrdil svoj hviezdny status v drese San Jose Sharks, 18-ročný útočník zaznamenal v základnej časti 25 gólov a 38 asistencií. Celebrini si naposledy obliekol dres Kanady na juniorskom svetovom šampionáte.
„Už sa nemôžem dočkať. S blížiacimi sa olympijskými hrami to bude turnaj na vysokej úrovni s množstvom hráčov z NHL. Mnoho krajín prinesie to najlepšie, čo má k dispozícii. Bude to dobrý hokej,“ cituje Celebriniho portál sanjosehockeynow.com.
Reprezentácia Slovenska sa stretne s Kanadou v A-skupine majstrovstiev sveta, ich vzájomný duel v Štokholme je na programe v sobotu 17. mája o 20.20 h.
Prečítajte si aj
Ovečkin oznámil zásadnú informáciu ohľadom svojej budúcnosti v NHL