window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
Hokejový svet

IIHF: Ide sa riešiť dôležitá otázka. Jej výsledok ovplyvní slovenských hokejistov

ZÜRICH - Otázka účasti ruských hokejistov na budúcoročných ZOH v Miláne a Cortine d'Ampezzo je na stole. O ich osude rozhodne Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) na najbližšom zasadnutí rady, ktoré je na programe od nedele do budúceho utorka.
Záber zápasu Slovensko - Rusko na ZOH 2018.
Záber zápasu Slovensko - Rusko na ZOH 2018. Zdroj: TASR - Michal Svítok
Zdieľajte:

IIHF zakázala ruským a bieloruským tímom účasť na medzinárodných turnajoch od invázie na Ukrajinu vo februári 2022. Obe reprezentácie tak vynechali už tri svetové šampionáty a nebudú štartovať ani na májových MS vo Švédsku. V prípade účasti na nadchádzajúcich ZOH by Rusi obhajovali striebro z Pekingu, ktoré získali len štyri dni pred začiatkom invázie.

Prečítajte si aj

Zranený obranca Samuel Barcík.VIDEO Hrubý a hnusný faul. Slovanista zlikvidoval mladého reprezentanta

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) povolil športovcom z Ruska a Bieloruska súťažiť na letných OH v Paríži, no iba v prípade splnenia určitých podmienok. Štartovať mohli len v individuálnych športoch, nesmeli byť spojení s armádnymi a bezpečnostnými zložkami svojich krajín, nemohli podporovať vojnu na Ukrajine a museli splniť podmienky Svetovej antidopingovej agentúry (WADA).

Podobne je to momentálne aj s účasťou Rusov a Bielorusov na ZOH 2026. Za splnenia rovnakých podmienok sa na olympiádu môžu kvalifikovať krasokorčuliari, rýchlokorčuliari a šortrekári, ktorým to v decembri povolila Medzinárodná korčuliarska únia (ISU). Informácie priniesla agentúra MTI.

Prečítajte si aj

Americký útočník Ben Johnson.Bez slova odišiel z Michaloviec. Problémový, no produktívny legionár je späť v najvyššej súťaži

Slováci budú v Miláne štartovať v pozícii obhajcov bronzových medailí. Mužstvo trénera Craiga Ramsayho si účasť zaistilo na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, ktorý sa uskutočnil na prelome augusta a septembra. V prípade účasti Ruska sa slovenská reprezentácia predstaví spolu s nimi v C-skupine. Doplnili by ich ešte USA a Lotyšsko. Ak IIHF rozhodne o ich neúčasti, Slováci budú v B-skupine spolu s Fínskom, Švédskom a Dánskom.

Prečítajte si aj

Obranca Martin Vitáloš (v modrom).FOTO Bola Nitra poškodená? Obhajca titulu predkladá dôkazy a ďalšie návrhy

O miestenku ešte bojujú Slovenky, ktoré sa predstavia v záverečnom kole kvalifikácie od 6. do 9. februára v nemeckom Bremerhavene.

Prečítajte si aj

Útočník Jakub Linet.Výpomoc počas maródky, ale aj trvalý odchod. Humenné premiešalo zostavu
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články